Sqrups! Przygotowuje swój magazyn na dalszy rozwój

11 paź 2022

Sieć sklepów oferująca produkty low-cost zoptymalizuje swoją logistykę i będzie sprawować ścisłą kontrolę nad stanem magazynowym dzięki oprogramowaniu zarządzającemu Easy WMS firmy Mecalux.

Easy WMS wzmacnia logistykę sieci sklepów z produktami low-cost Sqrups!

„W ciągu najbliższych trzech lat chcemy potroić sprzedaż, dlatego chcemy być na to przygotowani zwiększając wydajność naszego magazynu o około 20 – 30%”, wyjaśnia Iñaki Espinosa, założyciel i dyrektor generalny firmy Sqrups! – sieci sklepów, która zajmuje się sprzedażą artykułów spożywczych i higienicznych w niskich cenach.

Sqrups! wdroży oprogramowanie Easy WMS Mecaluxu, które zapewni precyzyjną kontrolę nad procesami logistycznymi oraz produktami w magazynie. „Nasza logistyka opiera się na zarządzaniu produktami o krótkim terminie ważności, więc jakikolwiek błąd wiąże się z dużymi stratami. Digitalizacja magazynu za pomocą Easy WMS pozwoli wyeliminować błędy”, podkreśla Espinosa.

Oprogramowanie Mecaluxu monitoruje produkty w czasie rzeczywistym od ich przyjęcia do wydania. „Każdego miesiąca rejestrujemy ponad 500 różnych pozycji towarowych, co znacznie utrudnia pracownikom zaznajomienie się ze składowanymi produktami. Dzięki Easy WMS chcemy ułatwić pracę operatorów i usprawnić organizację produktów na magazynie”, dodaje dyrektor generalny firmy.

Wystarczy, że pracownicy zidentyfikują artykuły, skanując kody kreskowe za pomocą terminala radiowego, aby Easy WMS przydzielił im odpowiednie miejsca według typu artykułu, pozycji towarowej, daty ważności oraz stopnia zapotrzebowania.

Dobra organizacja towarów umożliwi firmie Sqrups! optymalizację procesów logistycznych, takich jak składowanie, czy przygotowanie zamówień. Ponadto przyczyni się do lepszego wykorzystania powierzchni magazynu.

O firmie Sqrups!: lepszy stosunek ceny do jakości

Sqrups! to hiszpańska firma założona w 2014 roku, specjalizująca się w sprzedaży produktów low-cost pochodzących z końcówek serii, likwidacji i nadwyżek produkcyjnych. Na terenie Hiszpanii posiada 50 sklepów, w których klienci mogą nabyć produkty w najniższych możliwych cenach. Dzięki temu modelowi działalności, firma zapobiega zmarnowaniu prawie 8 milionów produktów spożywczych rocznie.