Best Practices 33: siła nowoczesnych technologii

04 lip 2024

W trzydziestej trzeciej edycji magazynu Best Practices prezentujemy Laboratorium Inteligentnych Systemów Logistycznych, projekt oparty na współpracy Centrum Transportu i Logistyki (CTL) Instytutu Technologicznego Massachusetts (MIT) oraz firmy Mecalux. Nowe laboratorium będzie prowadziło badania nad potencjałem wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w logistyce.

Czasopismo zawiera również opisy najnowszych rozwiązań, które Mecalux wdrożył w przedsiębiorstwach z różnych branż w celu poprawy funkcjonowania procesów magazynowych. Jednym z nich jest WISAG, niemiecka spółka świadcząca usługi logistyczne, która za pomocą systemu Easy WMS Mecaluxu zarządza 10 000 artykułów należących do jej klientów. W Hiszpanii natomiast, producent głęboko mrożonych warzyw, firma Saar Originia Foods, uruchomiła mroźnię zapewniającą efektywną obsługę dla trzykrotnie wyższej produkcji. Kompleksowe rozwiązania logistyczne przyczyniły się także do wzrostu tempa produkcji w portugalskiej firmie ADA i francuskiej mleczarni Laiterie Saint-Père.

Nie zabraknie również ciekawych artykułów, takich jak, reportaż o ponad 32 letnim sukcesie Hiszpanii w dziedzinie transplantacji narządów i roli, jaką w tym procederze odgrywa sprawna logistyka; badanie ujawniające, jak ważną kwestię stanowi rozwijanie ducha przedsiębiorczości u menedżerów łańcucha dostaw przeprowadzone przez profesorów Thomasa J. Goldsbyego i Donalda F. Kuratko oraz uznanego przedsiębiorcy Michael G. Goldsbyego; analiza w zakresie korzyści płynących ze współdzielenia siły roboczej i ramp załadunkowych w magazynie, opracowana przez Negin Jamili, Pietera L. Van den Berga i René de Kostera.

Rob Handfield i Tom Linton dzielą się z nami wiedzą, w jaki sposób uzyskać rezylientny łańcuch dostaw. Prezentujemy także nowe obserwacje dotyczące technologii widzenia komputerowego, generatywnej sztucznej inteligencji i chmury obliczeniowej

Pobierz magazyn Best Practices i bądź na bieżąco z rozwiązaniami zmieniającymi oblicze łańcucha dostaw.

 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć poprzednie wydania czasopisma.