Mecalux wprowadza innowacyjne zabezpieczenie blokujące zwiększające bezpieczeństwo regałów metalowych

12/02/2015

Bezpieczeństwo, zarówno operatorów jak i samej instalacji, jest kwestią kluczową w kontekście zapewnienia sprawnej i bezproblemowej obsługi każdego magazynu. Z tego powodu Mecalux decyduje się na przekazanie znacznej części swoich środków przeznaczonych na badania i rozwój na zwiększenie bezpieczeństwa swojego produktu poprzez ulepszenie elementów zabezpieczających.

new system for joining beams and uprights Mecalux

Najnowsza innowacja w zakresie bezpieczeństwa to nowy system połączenia pomiędzy belkami nośnymi i słupami regałów paletowych – zaczep, który wyposażony jest w zabezpieczenie blokujące w znacznym stopniu zwiększające stabilność zespołu regałów.

Najbardziej wartą uwagi nowością jest fakt, że zabezpieczenie blokujące jest zintegrowane z samym zaczepem, dzięki czemu z jednej strony nie jest możliwe pominięcie tego elementu podczas montażu z powodu zapomnienia lub jego zagubienia, a z drugiej– po zakończeniu montażu regałów nie jest możliwe wymontowanie elementu bez konieczności demontażu całej belki nośnej. Zapobiega to naruszeniom stabilności konstrukcji w sytuacji przypadkowego lub zamierzonego działania pracownika, czy np. uderzenia w regał wózka widłowego. Chroni to również przed ewentualnym przesunięciem belki nośnej i wszelkimi konsekwencjami z tym związanymi, takimi jak np. odchylenia czy upadek ładunku.

Po sukcesie, jakim okazało się wprowadzenie nowego systemu blokującego podczas prac nad instalacjami w Stanach Zjednoczonych, gdzie Mecalux jest liderem rynku w zakresie systemów składowania palet, firma jako jedyny producent na kontynencie postanawia zintegrować nowy system z istniejącymi rozwiązaniami i wdraża go we wszystkich projektach europejskich.

Application for the new safety locking mechanism

Mecalux: ciągłe dążenie do innowacji

Działalność firmy Mecalux koncentruje się na projektowaniu, produkcji, sprzedaży i świadczeniu wszelkiego rodzaju usług związanych z regałami paletowymi, magazynami automatycznymi, oprogramowaniem do zarządzania magazynem i ogólnie rozumianymi rozwiązaniami z zakresu intralogistyki.

4 centra technologiczne, 11 zakładów produkcyjnych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej i obecność na rynkach w ponad 70 krajach to skutki konsekwentnej strategii rozwoju firmy w oparciu o ciągłe dążenie do innowacji i sięganie do najnowocześniejszych technologii w branży.

Mecalux znaczną część swoich zasobów przekazuje do Działu Inżynierii, a także na badania, rozwój i innowacje. Dzięki temu firma ugruntowała swoją pozycję lidera w zakresie technologii stosowanych w sektorze, a podczas prac nad nowymi produktami i rozwiązaniami z zakresu automatyki magazynowej priorytetem jest dbałość o bezpieczeństwo instalacji.