Regały przepływowe Mecaluxu w magazynach firmy MIYM w Meksyku

08/08/2019

MIYM, meksykański producent napojów mlecznych, już od kilku lat korzysta z zalet regałów przepływowych Mecaluxu. Jest to system składowania, który optymalizuje wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej, by pomieścić więcej palet.

W 2010 roku firma wyposażyła swój magazyn w miejscowości Cuapiaxtla w stanie Tlaxcala w regały przepływowe o pojemności umożliwiającej składowanie 640 palet. Obiekt był dwukrotnie rozbudowywany i obecnie mieści 1120 palet.

W 2016 roku MYIM wybudował zakład produkcyjny i magazyn w Huejotzingo w stanie Puebla, który ponownie wyposażył w regały przepływowe Mecaluxu. Ten obiekt również przeszedł dwie rozbudowy, a w najbliższych miesiącach czeka go kolejna – o blok regałów mieszczący 3000 palet. Łączna pojemność wyniesie zatem 5760 palet.

O firmie MIYM

Firma, której pełna nazwa to Mexicana de Industrias y Marcas, powstała w 2007 roku w stanie Puebla w środkowej części Meksyku. Specjalizuje się w produkcji i pakowaniu produktów mlecznych. W roku 2010 wprowadziła na rynek swoją markę własną, Delite, obejmującą różne rodzaje częściowo odtłuszczonego mleka. Rok później stworzyła markę Tivoli, dzięki której MIYM zwiększyła produkcję i swój udział w meksykańskim rynku.