MULTIVAC: magazynowanie długich profili w magazynie międzynarodowego koncernu

28/04/2021

Interlake Mecalux, za pośrednictwem swojego partnera, firmy Bastian Solutions, wyposażył magazyn koncernu MULTIVAC w Kansas City w Stanach Zjednoczonych w regały wspornikowe zamontowane na podstawach przesuwnych Movirack. Jest to system, który pozwala zoptymalizować wykorzystanie powierzchni oraz umożliwia wygodne i bezpieczne składowanie profili o długości 6,5 m i maksymalnej wadze jednostkowej 2700 kg.

Magazyn systemów pakowania firmy MULTIVAC w Stanach Zjednoczonych

Rozwiązanie składa się z jednego bloku regałów o wysokości 7,3m, zamontowanych na podstawach przesuwnych Movirack, na powierzchni 370 m2. W sumie instalacja składa się z 12 regałów przesuwnych i 2 regałów stałych zamontowanych po bokach.

Główną zaletą podstaw przesuwnych Movirack jest możliwość maksymalizacji wykorzystania powierzchni, ponieważ jest to system składowania akumulacyjnego. Regały umieszczone na podstawach przesuwają się na boki. Praca odbywa się jedynie w otwartym korytarzu umożliwiając bezpośredni dostęp do ładunków, przy jednoczesnym ich zagęszczeniu.

Regały wspornikowe to najlepsze rozwiązanie do składowania długich produktów, takich jak profile metalowe. Konstrukcję tych regałów tworzą kolumny, do których przymocowane są ramiona pełniące funkcję poziomów ładunkowych i umożliwiające bezpieczne składowanie produktów.

Chcieliśmy, aby centrum dystrybucyjne znajdowało się w Kansas City, ponieważ tutaj znajduje się siedziba firmy w Stanach Zjednoczonych. Potrzebowaliśmy więc systemu magazynowego pozwalającego na ograniczonej powierzchni składować nasze dość długie produkty. Dzięki zastosowaniu regałów wspornikowych Interlake Mecalux, do których obsługi wystarczy zaledwie jeden, tworzony doraźnie korytarz, mogliśmy maksymalnie wykorzystać miejsce, co było naszym priorytetem.

Lucas Streit, Dyrektor ds. Logistyki w firmie MULTIVAC

Międzynarodowy lider

MULTIVAC z amerykańskiej siedziby firmy w Kansas City dystrybuuje na terenie USA kompleksowe rozwiązania z zakresu pakowania i przetwarzania dla różnych branż, m.in. spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej, a wśród nich urządzenia i części, serwis i naprawę oraz doradztwo i szkolenia. Firma jest liderem w produkcji termoformujących maszyn pakujących, systemów pakowania próżniowego, urządzeń termozgrzewających i etykieciarek. MULTIVAC stale utrzymuje w swoich magazynach wysoki poziom zapasów wszystkich artykułów, zapewnia całodobowe wsparcie techniczne przez cały tydzień 24 godziny na dobę oraz organizuje szkolenia z zakresu obsługi swoich urządzeń. Dorobek firmy to ponad 115 000 realizacji obejmujących projekt i wdrożenie rozwiązań opakowaniowych na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: https://pl.multivac.com/pl/.