Automatyzacja nowego magazynu firmy Joh. Johannson Kaffe w Oslo

17/05/2018

Mecalux, we współpracy z dostawcą urządzeń transportu bliskiego, firmą ITO Intern Transport, wyposaży nowe centrum dystrybucyjne norweskiego producenta kawy w najnowsze technologie. Dzięki automatyzacji zarządzania magazynem znacząco wzrośnie jego wydajność.

Po obu stronach dwóch korytarzy zostaną zamontowane regały o podwójnej głębokości i 10 poziomach ładunkowych, które będą miały 17 m wysokości i 58 m długości. Pozwoli to uzyskać łączną pojemność magazynową dla 3706 palet. W każdym korytarzu będzie pracowała układnica, której zadaniem będzie umieszczanie i pobieranie towaru na i z regałów.

Strefa składowania będzie połączona za pomocą przenośników ze znajdująca się obok strefą wysyłek. Zostanie ona wyposażona w dziesięć kanałów grawitacyjnych, które pozwolą odpowiednio pogrupować zamówienia gotowe do wysyłki.

Magazyn automatyczny norweskiego producenta kawy Joh. Johannson Kaffe

 

W obiekcie zostaną także zamontowane regały paletowe o wysokości 3,5 m, które zapewnią dodatkowo 728 miejsc paletowych. Będzie tutaj trafiał towar dostarczany z zakładu produkcyjnego za pomocą wózków sterowanych automatycznie (AGV).

O firmie Joh. Johannson Kaffe

Odkąd w 1866 roku założyciel firmy, Johan Johannson, rozpoczął działalność jako importer kawy oraz cukru i jego pochodnych, aż do roku 2000 firma należała do rodziny Johannsonów, która obecnie jest akcjonariuszem większościowym spółki. Dziś Joh. Johannson to jeden z największych europejskich importerów kawy. Pochodzącą z Afryki, Azji i Ameryki kawę sprzedaje pod swoimi markami: Ali, Evergood, Farmer’s Coffee, Green World, Coffee of the World i Jacobs Utvalgte.