Magazyn na 100 000 palet wiodącego we Włoszech operatora logistycznego z branży spożywczej

07 lut 2024

Firma Number 1 Logistics Group uruchomiła obiekt wyposażony w odporne na wstrząsy regały Mecaluxu, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu sektora spożywczego na obsługę logistyczną.

Magazyn operatora logistycznego, firmy Number 1 Logistics Group, zostanie wyposażony w regały paletowe

„To nowoczesne centrum logistyczne ma na celu wzmocnienie naszego potencjału na południu Włoch oraz naszej pozycji jako strategicznego partnera wiodących klientów z branży spożywczej” – wyjaśnia Renzo Sartori, Prezes firmy Number 1.

Niewątpliwą zaletę lokalizacji obiektu, w gminie Caserta pod Neapolem, stanowi dogodny dostęp do najważniejszej włoskiej autostrady, A1. Aby móc wykorzystać ten atut i sprawnie realizować dostawy na terenie całego kraju, firma potrzebowała rozwiązania o jak największej pojemności magazynowej. W tym celu wdrożono regały paletowe o wysokości 14 m i długości do 100 m, podzielone na 9 poziomów, które mieszczą 100 000 palet.

Regały paletowe to system składowania, który zapewnia bezpośredni dostęp do każdej palety, co ułatwia prace magazynowe w zakresie odkładania i pobierania towaru. Ponadto można je z łatwością dostosować do dowolnego typu i wielkości jednostek ładunkowych, dzięki czemu klienci firmy nie muszą w tym zakresie spełniać określonych standardów.

Włochy to rejon o wzmożonej aktywności sejsmicznej, dlatego w centrum logistycznym firmy Number 1 Logistics Group zastosowano regały odporne na wstrząsy sejsmiczne, które zostały zaprojektowane i wykonane z uwzględnieniem obciążeń dynamicznych występujących podczas trzęsienia ziemi.

Nowy magazyn powstał w ramach planu rozwoju działalności firmy we Włoszech. Przy jego tworzeniu Number 1 Logistics Group po raz kolejny zaufała Mecaluxowi, który już wcześniej wyposażył w różne rozwiązania magazynowe jej obiekty w miejscowościach Lodi, Tribiano i Paullo w Lombardii.

Number 1 Logistics Group: włoski lider obsługi logistycznej branży spożywczej

Number 1 Logistics Group to operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze przedsiębiorstw z sektora spożywczego. Firma powstała w 1997 roku poprzez wydzielenie z włoskiego koncernu spożywczego Barilla i dziś jest liderem w swojej specjalizacji. Posiada 9 hubów logistycznych i 31 punktów przeładunkowych w całym kraju oraz zatrudnia 1600 osób, które obsługują 1,8 miliona ton towarów i realizują ponad 2 miliony dostaw rocznie. W 2022 roku obroty firmy wyniosły 350 milionów euro.