Największy magazyn grupy Orbico będzie wyposażony w system składowania Mecaluxu

20 maj 2024

Wiodący europejski dystrybutor produktów szybkozbywalnych, Orbico Group, wyposaży swój nowy magazyn, zlokalizowany w miejscowości Donja Zdenčina koło stolicy Chorwacji, w system składowania mieszczący około 50 000 palet.

W chorwackim magazynie grupy Orbico zostaną zamontowane regały paletowe

„Dzięki nowemu centrum dystrybucyjnemu będziemy mogli zapewnić obecnym i przyszłym klientom jeszcze wyższą jakość usług logistycznych. Będzie to również największy i najnowocześniejszy spośród magazynów, które posiadamy w 20 krajach” – wskazuje Branko Roglić, Właściciel i Prezes Orbico Group. Powierzchnia magazynowa obiektu wyniesie 40 200 m², a w niedalekiej przyszłości zostanie on rozbudowany o 20 000 m².

„Inwestycja ta pozwoli nam zwiększyć skalę działalności, a do poprawy produktywności przyczyni się wyposażenie dostarczone przez Mecalux: system składowania, który umożliwi sprawną obsługę towaru” – wyjaśnia Piotr Sędziak, Dyrektor ds. Dostaw w Orbico Group.

Regały paletowe to uniwersalny i wytrzymały system składowania, dzięki czemu sprawdza się on w przypadku jednostek ładunkowych o zróżnicowanej wadze i wielkości. Istotną jego zaletą jest także bezpośredni dostęp do każdej palety, co przekłada się na sprawną kompletację.

Aby móc terminowo zaopatrywać 59 000 odbiorców w 20 krajach Europy, Orbico Group stale modernizuje łańcuch dostaw. Nowe centrum dystrybucyjne pod Zagrzebiem będzie realizowało dostawy produktów największych marek na terenie Chorwacji, takich jak Procter & Gamble, Philip Morris, SC Johnson, Nestlé czy General Electric.

Orbico: największe globalne marki na lokalnych rynkach

Działająca od 1987 roku grupa Orbico jest jednym z największych dystrybutorów dóbr szybkozbywalnych w Europie. Współpracuje z globalnymi producentami żywności, napojów, środków czystości, kosmetyków oraz elektroniki, oferując klientom produkty ponad 500 uznanych marek za pośrednictwem rozległej sieci dystrybucji. W 20 krajach zatrudnia prawie 8000 osób, które dbają o kompleksową i wszechstronną obsługę w zakresie sprzedaży, logistyki, marketingu oraz zarządzania markami.