Pesquera Veraz zredukuje zużycie energii i zoptymalizuje pracę swoich mroźni

07/10/2020

Pesquera Veraz to znany w Argentynie producent ryb i owoców morza. W portowym mieście Rawson zlokalizowany jest jego nowy magazyn z dwiema mroźniami, które zostaną wyposażone w półautomatyczny system Pallet Shuttle. Jest to rozwiązanie oparte na regałach wjezdnych, których zaletą jest maksymalne wykorzystanie miejsca dostępnego w magazynie, co przekłada się na niższe zużycie energii elektrycznej potrzebnej do utrzymania w obiekcie niskiej temperatury.

Mroźnie firmy Pesquera Veraz w Rawson (Argentyna)

Rawson to dziś główny port rozładunku połowów krewetek w Argentynie. Firma Pesquera Veraz posiada tutaj zakład, który produkuje dziennie 35 ton mrożonych ryb i owoców morza. Aby wydajnie składować tak duży wolumen produkcyjny, przedsiębiorstwo wyposaży swój magazyn w cztery bloki regałów wjezdnych o wysokości 9 m, które pozwolą magazynować 3051 palet na powierzchni 1200 m2.

Gerardo Fanjul – Kierownik Utrzymania Ruchu w firmie Pesquera Veraz
Nowe mroźnie, w których panuje temperatura -30ºC, zostały zaprojektowane pod kątem naszych potrzeb. Dzięki regałom z wózkami Pallet Shuttle zwiększymy pojemność magazynową, a jednocześnie uzyskamy większą dynamikę procesu, przyspieszając wykonywanie prac magazynowych. Poprawimy również organizację składowania i zarządzanie stanem magazynowym. Operatorzy będą jedynie dostarczać lub pobierać palety z wejścia do kanału, co pomoże nam zminimalizować ryzyko wypadków przy pracy”.

Regały będą obsługiwane przez automatyczne wózki Pallet Shuttle, które przemieszczając się po szynach zamontowanych w kanałach towarowych, będą pobierać lub odkładać palety zgodnie z poleceniami wydawanymi przez operatorów za pomocą tabletów z łączem Wi-Fi. W ten sposób Pesquera Veraz zwiększy wydajność łańcucha logistycznego i obniży koszty.

Federico Angeleri – Dyrektor Handlowy w firmie Pesquera Veraz
Wybraliśmy Mecalux, ponieważ bardzo dobrze znamy jakość jego produktów oraz sposób pracy – ramię w ramię – z klientem. Fachowe rady pomogły nam wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do naszej działalności, zwłaszcza do dynamiki produkcji i logistyki. Ponieważ 97% naszej produkcji jest przeznaczone na eksport, a także ze względu na dużą rotację towaru, postawiliśmy na system Pallet Shuttle, aby zminimalizować wszelkie ryzyko i poprawić wydajność. To rozwiązanie ułatwi nam też odpowiednią organizację towaru, każdy produkt będzie bowiem miał w magazynie swoje miejsce”.

O firmie Pesquera Veraz

Pesquera Veraz to spółka należąca do grupy Veraz, która od 70 lat zajmuje się budową statków rybackich oraz połowem, przetwarzaniem i sprzedażą ryb i owoców morza, głównie krewetki czerwonej argentyńskiej i morszczuka argentyńskiego. Obecnie firma zatrudnia ponad 800 osób, dysponuje flotą dziewięciu statków, a jej zakłady produkcyjne mieszczą się w Mar de Plata (prowincja Buenos Aires), Rawson (prowincja Chubut) i Puerto Deseado (prowincja Santa Cruz). Grupa eksportuje do kilkunastu krajów, m.in. Hiszpanii, Włoch, Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych.