Easy WMS zarządza magazynem przy fabryce firmy Plásticos del Segura

05/03/2019

Hiszpański producent opakowań dla sektorów spożywczego i chemicznego, firma Plásticos del Segura, wdrożył system Easy WMS, który będzie koordynował pracę magazynu przy zakładzie produkcyjnym w miejscowości Beniaján koło Murcji.

Magazyn firmy Plásticos del Segura z oprogramowaniem magazynowym Easy WMS Mecaluxu

W fabryce w Beniaján produkowane są opakowania dla Mercadony, czołowej hiszpańskiej sieci supermarketów, która jest jednym z głównych odbiorców firmy Plásticos del Segura.

Magazyn służy do składowania surowców (folii i tuszu), półproduktów wytwarzanych w tutejszym zakładzie oraz wyrobów gotowych.

Easy WMS, system zarządzania magazynem opracowany przez Mecalux, koordynuje proces dostarczania surowców i półproduktów na linie produkcyjne oraz proces tymczasowego składowania (przyjmowanie palet i wyznaczanie miejsc) gotowych produktów.

Opakowania dla branży spożywczej

Plásticos del Segura to jeden z najbardziej uznanych producentów opakowań na hiszpańskim rynku. Produkty tej firmy służą do pakowania środków czystości, a także artykułów spożywczych jak np. owoce i warzywa, pieczywo, mięso i wędliny, frytki, makaron oraz kawa.

Firma stawia na innowacyjność, dzięki której stale się rozwija i zwiększa swoją obecność na rynkach zagranicznych. Obecnie posiada biura handlowe m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Maroku i Chile.