Oppermann reorganizuje zarządzanie swoim magazynem, wykorzystując regały push-back z rolkami

23/02/2017

Firma Mecalux wyposażyła znajdujące się w Rodenbergu centrum dystrybucyjne niemieckiego wydawnictwa Oppermann Druck und Verlags w regały push-back z rolkami. System ten maksymalnie wykorzystuje dostępną powierzchnię i umożliwia składowanie 675 palet, a także usprawnia operacje załadunku i rozładunku towarów.

Perspektywa ciągłego rozwoju oraz wzrost produkcji wymusiły na firmie Oppermann reorganizację operacji wykonywanych w magazynie znajdującym się przy biurach firmy i centrum poligraficznym w Rodenbergu, w Niemczech. Wybór optymalnego rozwiązania magazynowego został powierzony firmie Mecalux.

Po przeanalizowaniu charakterystyki magazynu i zapotrzebowania firmy Oppermann Mecalux zdecydował się na instalację regałów push-back z rolkami. Wysokość instalacji wynosi 5 m, a jej długość 16 m. Regały z 225 kanałami mogą pomieścić 675 palet o wymiarach 800 x 1200 mm przy maksymalnym obciążeniu 1000 kg na paletę.

Poziomy ładunkowe regałów utworzone są z torów rolkowych zamontowanych pod minimalnym kątem. Strona przednia, która znajduje się od strony korytarza roboczego, jest niżej, co pozwala na swobodne przesuwanie się palet pod wpływem grawitacji po pobraniu pierwszego ładunku. Dzięki temu rozwiązaniu na pierwszej pozycji w regale znajduje się zawsze gotowa do pobrania paleta.

O firmie Oppermann

Oppermann jest to rodzinna firma zajmująca się wydrukiem i wydawaniem lokalnych czasopism i gazet. Powstała w 1904 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija. Wydaje cztery własne czasopisma, które mają łączny nakład 550 000 egzemplarzy tygodniowo. Strategia firmy opiera się na stosowaniu innowacyjnych rozwiązań i technologii oraz na modernizacji sektora komunikacji w Niemczech.

 

Guardar