Automatyczny system Pallet Shuttle z układnicami w magazynie firmy Pastelaria e Confeitaria Rolo

10/04/2018

Mecalux wyposaży nowy magazyn portugalskiej firmy Pastelaria e Confeitaria Rolo w miejscowości Gaeiras w automatyczny system Pallet Shuttle o pojemności 1780 palet.

W każdym z dwóch korytarzy z regałami umieszczonymi po obu stronach będzie pracowała układnica dostarczająca palety do wejścia do kanałów towarowych. Następnie wózek Pallet Shuttle, przemieszczający się wewnątrz kanałów, będzie transportował każdą z nich na najbardziej oddalone od wejścia do korytarza wolne miejsce.

Na jednym końcu obiektu zostanie zainstalowany przenośnik ze stanowiskiem kontroli, gdzie będą sprawdzane wymiary i stan palet przyjmowanych do magazynu, natomiast na drugim końcu będzie ulokowane stanowisko kompletacyjne, na którym będzie można przygotować trzy zamówienia jednocześnie.

Razem z systemem składowania Mecalux dostarczy także swój autorski system zarządzania magazynem Easy WMS oraz moduł sterujący Galileo. Zadaniem Easy WMS będzie wyznaczanie miejsc składowania dla poszczególnych produktów i kierowanie procesem przygotowywania zamówień. Moduł Galileo będzie natomiast odpowiadał za sterowanie ruchem wszystkich urządzeń automatycznych pracujących w magazynie: układnic, przenośników i wózków Pallet Shuttle.

Automatyczny system Pallet Shuttle z układnicami w magazynie firmy Pastelaria e Confeitaria Rolo

O firmie Pastelaria e Confeitaria Rolo

Założona w 1995 roku firma Pastelaria e Confeitaria Rolo to portugalski producent ciast, ciastek i rogalików, dostępnych w sprzedaży głównie w supermarketach. Firma znana jest z rygorystycznego przestrzegania standardów jakości i z innowacyjności procesów produkcyjnych, dzięki którym powstają pyszne wyroby według tradycyjnych przepisów.