Sal Vesta Iberia: innowacyjny i przejrzysty łańcuch dostaw

13/04/2020

Sal Vesta Iberia, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą soli, przygotowuje się do zmian w łańcuchu dostaw. Firma z siedzibą w Sant Fruitós de Bages (60 km od Barcelony) będzie zarządzać wszystkimi swoimi operacjami magazynowymi za pomocą Easy WMS, oprogramowania firmy Mecalux.

Sal Vesta Iberia w swoim magazynie na regałach paletowych składuje setki tysięcy palet z solą. Śledzenie trasy produktu jest konieczne, aby zapewnić najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo produktu.

Z tego powodu, jak również w celu kontrolowania stanu magazynowego w czasie rzeczywistym, firma wdroży oprogramowanie Easy WMS, które zidentyfikuje każdą paletę w chwili jej przybycia do magazynu, przydzieli jej lokalizację i określi, kiedy powinna zostać wysłana. Easy WMS zwiększy wydajność tych operacji, zmniejszy liczbę błędów i obniży koszty związane z logistyką.

Guillem Gutiérrez – Menadżer produkcji w Sal Vesta Iberia
Możliwość łatwej adaptacji i dostępność rożnych modułów oprogramowania Easy WMS pozwoliła nam przystosować ten system zarządzania magazynem do specyfiki naszej działalności. Otrzymaliśmy dzięki temu spersonalizowane oprogramowanie, z dokładnie takimi funkcjami, jakie są nam potrzebne. Przyjazny dla użytkownika i intuicyjny interfejs sprawia, że Easy WMS jest łatwym i prostym w użyciu narzędziem, co pozwala uniknąć błędów i długich kursów szkoleniowych w zakresie jego obsługi. Ponadto wsparcie techniczne gwarantuje nam zachowanie ciągłości produkcji przez 365 dni w roku. System zarządzania magazynem firmy Mecalux zapewni Sal Vesta Iberia większą wszechstronność oraz lepszą kontrolę i wydajność procesów logistycznych”.

Easy WMS redukuje błędy a tym samym obniża koszty logistyczne Sal Vesta Iberia

Sól o wysokiej czystości

Sal Vesta Iberia powstała, kiedy grupa ICL Iberia i holenderska firma Nouryon uruchomiły zakład produkcji soli w Sant Fruitós de Bages w okolicach Barcelony. Firma zatrudnia około 40 osób, które zajmują się pakowaniem i produkcją soli spożywczej oraz przeznaczonej do uzdatniania wody.