Mecalux wyposaży magazyn artykułów spożywczych brazylijskiej firmy Selmi w system Pallet Shuttle

21/02/2018

Brazylijski producent z branży spożywczej – Selmi – wyposaży swój zlokalizowany w Rolândii magazyn w akumulacyjny system składowania Pallet Shuttle firmy Mecalux. Regały o wysokości 11,5 m pomieszczą 1800 palet.

W magazynie zostaną zamontowane dwa bloki regałów do składowania akumulacyjnego obsługiwane przez wózki Pallet Shuttle. Oba będą podzielone na sześć poziomów przeznaczonych dla palet o wymiarach 1000 x 1200 mm i maksymalnej wadze 1000 kg każda. Pojemność pierwszego bloku wyniesie 750, a drugiego 1050 palet.

Pallet Shuttle to półautomatyczny system składowania akumulacyjnego, w którym do układania, pobierania i przemieszczania palet w kanałach towarowych regałów wjezdnych wykorzystywany jest wózek z napędem elektrycznym. Do sterowania wózkami służą tablety z łączem Wi-Fi. W magazynie Selmi towar będzie obsługiwany według metody FIFO (First In, First Out – pierwsze weszło, pierwsze wyszło), która doskonale się sprawdza w przypadku produktów o dużej rotacji: palety będą umieszczane z jednej strony regałów, a pobierane z drugiej.

Dzięki automatyzacji, jaką oferuje ten system, zadaniem operatora będzie jedynie umieścić paletę na wejściu do odpowiedniego kanału, a w razie potrzeby zmiany kanału przemieścić wózek Pallet Shuttle.

Mecalux wyposaży magazyn artykułów spożywczych brazylijskiej firmy Selmi w system Pallet Shuttle

Firma Selmi ma bardzo długą historię. Przedsiębiorstwo powstało w 1887 roku. Obecnie jest jednym z największych w Brazylii producentów z branży spożywczej. Posiada nowoczesne fabryki w Sumaré i Rolândii, gdzie powstaje ponad 200 produktów pod markami Renata, Galo i Todeschini.