Tradycja i nowoczesność

29/07/2021

Słoweński producent ekskluzywnych wyrobów ze szkła kryształowego, Steklarna Rogaška, usprawni zarządzanie magazynem. W tym celu wdrożył oprogramowanie Easy WMS Mecaluxu w swoich trzech magazynach, z których jeden znajduje się przy fabryce w mieście Rogaška Slatina, pozostałe dwa zaś w miejscowościach Keros i Rogatec.

Trzy magazyny słoweńskiej firmy Steklarna Rogaška z Easy WMS Mecaluxu

Zarządzanie magazynem Steklarny Rogaška jest bardzo złożone. Firma produkuje na indywidualne zamówienie, co oznacza, że wytwarza swoje wyroby zgodnie z życzeniami klientów. W rezultacie, co miesiąc otrzymuje dużą ilość zamówień, ale ze względu na sposób ich realizacji ma na stanie niewiele produktów gotowych.

Kiedy produkty trafiają z linii produkcyjnych do magazynów, są umieszczane na regałach według różnych kryteriów m.in. wymiarów, typu produktu, tego, czy wchodzą w skład realizowanego w danym momencie zamówienia itp. Kontrolowanie tych kryteriów jest czasochłonne i obarczone znacznym ryzykiem pomyłek.

Wdrożenie oprogramowania Easy WMS powierzono firmie Špica, która jest partnerem Mecaluxu działającym na terenie Słowenii. Wybór właśnie tego systemu był podyktowany możliwością jego integracji z wykorzystywanym przez Steklarnę Rogaška systemem ERP SAP. Współpraca obu narzędzi zapewnia lepszą kontrolę zapasów. Easy WMS wyznacza miejsca składowania, dzięki czemu łatwiej jest zlokalizować towar podczas kompletacji. Ponadto na bieżąco śledzi stan realizacji zamówień, nadając priorytet tym, które oczekują na uzupełnienie brakującymi produktami. Przekłada się to na wyższą wydajność pracy i sprawniejszą obsługę odbiorców.

Zdecydowaliśmy się na wdrożenie Easy WMS w naszych trzech magazynach aby: usprawnić realizację operacji od przyjęcia, przez kompletację do wysyłki zamówienia; poprawić jakość obsługi odbiorców; wyeliminować błędy oraz osiągnąć wyższą wydajność. Dzięki systemowi WMS chcemy mieć stały dostęp do danych dotyczących wydajności, aby na bieżąco wprowadzać usprawnienia. Wykorzystanie terminali radiowych pozwala operatorom na większą swobodę w trakcie realizacji zadań, ponieważ mogą zrezygnować z dokumentów papierowych.

Gregor Vaukan, Kierownik ds. Logistyki i Projektu Wdrożenia WMS w firmie Steklarna Rogaška

Ponad 350 lat tradycji

Steklarna Rogaška to słoweński producent luksusowych wyrobów użytkowych i dekoracyjnych ze szkła kryształowego. Firma została założona w 1927 roku, jednakże tradycje szklarskie w okolicach miasta Rogaška Slatina są znacznie starsze i liczą sobie ponad 350 lat. Korzystając z wzbogacanej od pokoleń wiedzy, przy wsparciu najnowszych technologii, pracownicy firmy wytwarzają ręcznie przepiękne naczynia zarówno o klasycznym, jak i nowoczesnym wzornictwie.