Mecalux zbuduje w Anglii automatyczny magazyn dla firmy Yamazaki Mazak

14/11/2018

Mecalux zbuduje w Worcestershire w Wielkiej Brytanii automatyczny magazyn, w którym japońska firma Yamazaki Mazak będzie składowała 60 kontenerów o maksymalnej wadze jednostkowej 500 kg. Stworzone przez Mecalux oprogramowanie magazynowe Easy WMS będzie czuwać nad sprawnym przepływem ładunków.

Automatyczny magazyn firmy Yamazaki Mazak w Worcestershire (Wielka Brytania)

Magazyn zostanie wyposażony w zaledwie jeden regał – mierzący 6 m wysokości i podzielony na 5 poziomów. Przyjęcia i wydania towaru będą realizowane przy pomocy układnicy trójstronnej, która jest automatycznym odpowiednikiem wózka trójstronnego obsługiwanego przez operatora. Dzięki temu rozwiązaniu magazyn będzie funkcjonował w pełni automatycznie, przy minimalnym udziale personelu.

Procesem magazynowym odbywającym się w tym obiekcie będzie kierował Easy WMS, komunikując się z systemem ERP stosowanym przez firmę Yamazaki Mazak w celu wymiany danych umożliwiającej sprawne funkcjonowanie magazynu.

Z Japonii na cały świat

Yamazaki Mazak jest największym na świecie producentem obrabiarek do metalu wykorzystywanych w różnych sektorach przemysłu. Firma powstała w 1919 roku w japońskim mieście Nagoja, a w 1974 roku rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne. Dziś posiada fabryki w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Chinach.