Usprawnienie kompletacji zamówień dzięki digitalizacji magazynu

30/09/2021

Yari, holenderski dystrybutor kosmetyków, wdraża w swoim magazynie w Berkel en Rodenrijs oprogramowanie magazynowe Easy WMS Mecaluxu. Priorytetem dla firmy jest przyspieszenie procesu przygotowywania zamówień oraz kontrola całego stanu magazynowego w czasie rzeczywistym.

Magazyn kosmetyków firmy Yari w Holandii z Easy WMS Mecaluxu

System zarządzania magazynem Easy WMS, zintegrowany z wykorzystywanym przez Yari systemem zarządzania zasobami przedsiębiorstwa Exact Globe ERP, będzie identyfikował produkty podczas przyjęcia do magazynu i na podstawie ich cech i rotacji będzie wyznaczał miejsca składowania, umożliwiając śledzenie obiegu ładunków. Dzięki temu możliwe będzie monitorowanie dostępności towaru w czasie rzeczywistym oraz szybka lokalizacja w trakcie kompletacji.

Easy WMS będzie wskazywał operatorom, gdzie znajdują się produkty potrzebne do skompletowania zamówień oraz ile ich sztuk należy pobrać. Kompletacja będzie się odbywała falami, co oznacza, że podczas jednej trasy po magazynie operator będzie przygotowywał jednocześnie kilka zamówień. Taka organizacja pracy znacznie przyspieszy ten proces.

Zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu Easy WMS, aby usprawnić realizację wszystkich operacji magazynowych. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieli lepszą widoczność wszystkiego, co dzieje się w magazynie. Przyjęcia i wydania towaru będą odbywały się szybciej. Skrócenie czasu potrzebnego na realizację poszczególnych etapów procesu logistycznego pozwoli nam obniżyć koszty działalności.

Wajahat Malik, Dyrektor firmy Yari

Kosmetyki z pasją

Yari to hurtownia, która posiada w swojej ofercie kosmetyki dla każdego, niezależnie od wieku, płci i koloru skóry. Firma mieści się w Berkel w Rodenrijs pod Rotterdamem i od momentu powstania w 2010 roku stała się jednym z największych w Europie dystrybutorów kosmetyków. Oferuje produkty wielu znanych marek i w swoim katalogu posiada w większości ponad 100 produktów każdej z nich.