Entrepôts Frigorifiques Charité: regały przesuwne Movirack w mroźni

Entrepôts Frigorifiques Charité: regały przesuwne Movirack w mroźni

System składowania akumulacyjnego zastosowany w mroźni francuskiego operatora logistycznego mieści 1103 palety

Entrepôts Frigorifiques Charité: regały przesuwne Movirack w mroźni

Mecalux wyposażył w regały przesuwne mroźnię francuskiego operatora logistycznego Entrepôts Frigorifiques Charité zlokalizowaną w gminie Vaux-Les-Près we wschodniej Francji. Rozwiązanie to pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, dzięki czemu obiekt mieści ponad 1000 palet.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn firmy Entrepôts Frigorifiques Charité
  Pojemność magazynowa: 1103 palety
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Wymiary palety: 1000 kg
  Wysokość regałów: 10 m
  Długość regałów: 18 m
  Liczba regałów przesuwnych: 6
  Temperatura: -25ºC
 • Pobierz PDF

Regały przesuwne

Entrepôts Frigorifiques Charité to francuski operator logistyczny, który specjalizuje się w magazynowaniu i transporcie w niskich temperaturach produktów dla przedsiębiorstw z różnych branż, głównie spożywczej. Niedawno, z myślą o zwiększeniu pojemności magazynowej i zapewnieniu swoim klientom lepszej obsługi, firma uruchomiła w gminie Vaux-Les-Près nowy magazyn. Jego powierzchnia wynosi 2400 m2, z czego połowę stanowi mroźnia, w której panuje temperatura -25ºC.

Mecalux wyposażył obiekt w sześć podwójnych regałów przesuwnych i w regały paletowe. Wszystkie mierzą 10 m wysokości i 18 m długości i są podzielone na pięć poziomów ładunkowych. Łącznie w magazynie można składować 1103 palety. Regały przesuwne Movirack to system składowania akumulacyjnego. Maksymalne wykorzystanie miejsca w magazynie możliwe jest dzięki eliminacji większości stałych korytarzy obsługowych, które są otwierane doraźnie. Mimo dużego zagęszczenia ładunków zachowany zostaje bezpośredni dostęp do każdego z nich.

Regały zamontowane są na podstawach przesuwnych, które przemieszczają się na boki po szynach zamontowanych w posadzce. Aby utworzyć korytarz w celu umieszczenia lub pobrania palety, operator posługuje się pilotem sterowania radiowego. Dla Entrepôts Frigorifiques Charité największą zaletą tego rozwiązania jest obniżenie zużycia energii niezbędnej do utrzymania w obiekcie niskiej temperatury. Na tej samej powierzchni składowana jest większa liczba palet niż z wykorzystaniem tradycyjnych regałów.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

System Movirack jest wyposażony w zabezpieczenia, które chronią zarówno personel, jak i składowane produkty. Są to:

 • Bariery wewnętrzne – wykrywają w korytarzu roboczym obecność obiektów, które utrudniłyby prawidłowe działanie systemu.
 • Bariery zewnętrzne – zatrzymują ruch regałów w przypadku, gdy do korytarza roboczego wejdzie pracownik lub wjedzie wózek widłowy.
 • Przyciski zatrzymania awaryjnego – znajdują się w szafie sterowniczej każdego regału. Ich użycie natychmiast zatrzymuje ruch instalacji w przypadku awarii lub nagłej potrzeby.
 • Fotokomórki zbliżeniowe – zapewniają bezpieczne i łagodne zatrzymanie regałów.

Francis Jacquet – Menadżer ds. Logistyki w magazynie firmy Entrepôts Frigorifiques Charité
Dzięki regałom Movirack zoptymalizowaliśmy wykorzystanie powierzchni, a tym samym obniżyliśmy koszty logistyczne, co z kolei przełożyło się na wzrost rentowności naszej firmy”.

Korzyści dla firmy Entrepôts Frigorifiques Charité

 • Duża pojemność: zastosowany system składowania akumulacyjnego mieści 1103 palety.
 • Oszczędność kosztów: regały przesuwne pozwalają znacznie obniżyć zużycie energii elektrycznej niezbędnej do utrzymania bardzo niskiej temperatury.
 • Bezpośredni dostęp do każdej palety: dzięki temu, że regały przesuwają się po szynach, korytarz obsługowy można utworzyć doraźnie przy dowolnym regale.
Magazyn firmy Entrepôts Frigorifiques Charité
Pojemność magazynowa: 1103 palety
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Wymiary palety: 1000 kg
Wysokość regałów: 10 m
Długość regałów: 18 m
Liczba regałów przesuwnych: 6
Temperatura: -25ºC

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę