Magazyn producenta korków do butelek Belbo Sugheri

Magazyn producenta korków do butelek Belbo Sugheri

Doskonale zorganizowane składowanie i duża pojemność magazynowa w fabryce korków do butelek Belbo Sugheri

Belbo Sugheri logo

Włoski producent korków do butelek Belbo Sugheri wyposażył swój magazyn zlokalizowany w miejscowości Calamandrana w regały push-back Mecaluxu. Instalacja mieści obecnie 264 palety, co pomnożyło dotychczasową pojemność magazynową tego obiektu. Rozwiązanie to pozwoliło także zwiększyć tempo przepływu towaru.

 • Zdjęcia
 • Magazyn przy fabryce korków do butelek Belbo Sugheri
  Regały push-back w magazynie firmy Belbo Sugheri
  Korki do butelek składowane są w workach typu big bag umieszczonych na paletach
  Akumulacyjne regały push-back w magazynie firmy Belbo Sugheri
 • Dane techniczne
 • Pobierz PDF

O firmie Belbo Sugheri

Belbo Sugheri to założona w 1990 roku we Włoszech rodzinna firma specjalizująca się w produkcji korków do butelek dla branży winiarskiej. Wyroby firmy spełniają potrzeby i wymogi każdego odbiorcy, a dzięki wyprodukowanym przez nią korkom, wina – także te z wyższej półki – zachowują swój smak i aromat.

W ostatnich latach przedsiębiorstwo zainwestowało znaczne środki w usprawnienie swojego zakładu w Calamandranie w północnych Włoszech. Fabryka ta wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia do obróbki korka naturalnego i spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania higieniczne w całym procesie produkcyjnym.

Potrzeby

Do składowania korków wyprodukowanych w swojej fabryce Belbo Sugheri wykorzystuje worki kontenerowe, tak zwane big bag, które dotychczas były składowane bezpośrednio na posadzce, dlatego zajmowały bardzo dużo miejsca.

Z uwagi na wzrost produkcji, jaki firma notuje w ostatnich latach, konieczna była instalacja systemu składowania pozwalającego zwiększyć pojemność obiektu bez konieczności powiększenia jego powierzchni. Obecnie Belbo Sugheri produkuje 250 milionów korków rocznie – magazyn musi zatem być na tyle pojemny, aby pomieścić taką ilość towaru.

Analiza potrzeb Belbo Sugheri przeprowadzona przez zespół techniczny Mecaluxu wykazała bardzo dobrą relację nakładów inwestycyjnych do osiągniętych korzyści w przypadku zastosowania w magazynie regałów push-back.

Cechy magazynu

Magazyn ma 7 m wysokości, 35 m długości i 40 m szerokości. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, w obiekcie zamontowano trzypoziomowe regały push-back o długości 31,5 m i wysokości 6 m.

Belbo Sugheri stosuje worki big bag, które służą do składowania produktów sypkich, do jakich ze względu na niewielkie rozmiary można zaliczyć korki. Po napełnieniu worki są umieszczane na paletach, co ułatwia ich obsługę i składowanie na regałach.

Wszystkie palety poza ostatnią umieszczane są na zestawie wózków popychanych wzdłuż szyn jezdnych. Szyny te są zamontowane pod małym kątem, co umożliwia przesuwanie się palet po wyjęciu palety składowanej najbliżej korytarza roboczego. Każdy kanał mieści cztery palety na głębokość.

Jedną z zalet regałów push-back w porównaniu z innymi systemami składowania akumulacyjnego jest to, że do wykonywania obu operacji obsługi regałów – to znaczy umieszczania palet i ich pobierania – wystarczy jeden korytarz. Pozwala to usytuować regały przy samej ścianie i w ten sposób wykorzystać powierzchnię, którą w innych systemach zajmuje drugi korytarz.

Ponadto w przypadku dalszego rozwoju firmy rozwiązanie to można bardzo łatwo połączyć z innymi systemami magazynowymi. Belbo Sugheri przekonała się już o skuteczności systemów składowania akumulacyjnego i planuje w najbliższych miesiącach zamontować regały przepływowe, aby uzyskać jeszcze większą pojemność magazynową.

Korzyści dla firmy Belbo Sugheri

 • Większa pojemność magazynowa: regały push-back zamontowane są na całej długości magazynu, zapewniając miejsce dla 264 palet, co z zapasem spełnia zwiększające się w wyniku wzrostu sprzedaży potrzeby firmy w zakresie pojemności.
 • Oszczędność czasu: dzięki regałom push-back spadła liczba przebiegów wózków widłowych, ponieważ umieszczanie palet na regałach i ich pobieranie odbywa się z tej samej strony, a więc w jednym korytarzu obsługowym.
 • Składowanie według pozycji asortymentowych: w każdym kanale można składować inną pozycję asortymentową, co pozwala szybko zlokalizować produkt po pierwszej palecie od strony korytarza. 
Magazyn Belbo Sugheri
Jednostka ładunkowa: Big bag na palecie
Pojemność magazynowa: 264 palety
Wymiary palety: 1050 x 1200 mm
Długość regałów: 31 m
Wysokość regałów: 6 m

Produkty wykorzystane w realizacji