Mroźnia firmy Frío Dock w Tortuguitas

Mroźnia firmy Frío Dock w Tortuguitas

W mroźni Frío Dock w Tortuguitas koło Buenos Aires panuje temperatura -25ºC

Mroźnia firmy Frío Dock w Tortuguitas

Frío Dock, argentyński operator logistyczny, uruchomił w Tortuguitas koło Buenos Aires nowy magazyn, który zaspokoi zwiększone zapotrzebowanie na pojemność magazynową spowodowane wzrostem produkcji u klientów firmy. Mecalux wyposażył obiekt w dwa bloki regałów z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle, które pomieszczą 2280 palet.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Mroźnia Frío Dock
  Pojemność magazynowa: 2280 palet
  Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 1200 kg
  Liczba kanałów: 190
  Wysokość regałów: 11 m
  Długość regałów: 28 m
  Głębokość kanałów: 12,7 m
 • Pobierz PDF

O firmie Frío Dock

Frío Dock to firma z siedzibą w miejscowości Tortuguitas (Argentyna), oferująca usługi w zakresie składowania w temperaturze kontrolowanej wszelkiego rodzaju towarów wymagających chłodzenia lub mrożenia.

Od momentu powstania w 1995 roku przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija, a od niedawna stanęło przed koniecznością powiększenia pojemności swojego centrum logistycznego. Jednocześnie poszerzyło ofertę usług, która oprócz składowania w różnych temperaturach obejmuje teraz także m.in. mrożenie produktów za pomocą tunelu zamrażalniczego i przygotowywanie zamówień.

Korzyści zastosowania systemu Pallet Shuttle w mroźni

Frío Dock zbudował mroźnię o powierzchni 900 m2, w której panuje temperatura -25ºC. Nowy obiekt pozwolił zwiększyć pojemność magazynową, dzięki czemu firma jest w stanie zaspokoić rosnące zapotrzebowanie swoich klientów w zakresie składowania, a tym samym nie tylko utrzymać swoje dotychczasowe tempo wzrostu, ale nawet je zwiększyć.

Przedsiębiorstwo potrzebowało systemu magazynowego, który maksymalnie wykorzystałby dostępną powierzchnię, a jednocześnie zagwarantowałby duży przepływ składowanych tutaj produktów o szybkiej rotacji.

Dostarczone przez Mecalux dwa bloki regałów do składowania akumulacyjnego o wysokości 11 m oraz długości 12,7 m mieszczą 12 palet na głębokość i są obsługiwane przez półautomatyczny system Pallet Shuttle.

Wybór systemu składowania najlepiej dopasowanego do potrzeb Frío Dock nie był łatwym zadaniem i wymagał wnikliwej analizy. Oto jak opisuje wspólne poszukiwanie rozwiązania Ezequiel Mulhall, menadżer w firmie Frío Dock: „Na początku sądziliśmy, że najlepsze będą regały wjezdne, ponieważ zapewniłyby nam odpowiednią pojemność magazynową. Jednak gdy zapoznaliśmy się z zaletami systemu Pallet Shuttle i wraz z ekipą techniczną Mecaluxu przeanalizowaliśmy nasze wymogi, doszliśmy do wniosku, że to rozwiązanie lepiej spełni nasze oczekiwania i oprócz uzyskania wymaganej liczby miejsc paletowych przyspieszymy obsługę ładunków.

Jedną z zalet systemu Pallet Shuttle, na którą kierownictwo Frío Dock zwróciło szczególną uwagę, jest to, że zapewnia on najsprawniejszą spośród systemów składowania akumulacyjnego obsługę ładunków na regałach. Odkładanie i pobieranie palet odbywa się za pomocą przemieszczającego się wewnątrz kanałów automatycznego wózka. „Skróciliśmy czas potrzebny na załadunek i rozładunek regałów, dzięki czemu możemy zapewnić naszym klientom szybszą realizację usług” – dodaje Ezequiel Mulhall.

Operator umieszcza Pallet Shuttle u wejścia do odpowiedniego kanału, a nad nim paletę z towarem, którą następnie wózek samodzielnie transportuje wewnątrz kanału na pierwsze wolne miejsce. Do sterowania wózkami operatorzy wykorzystują tablety z łączem Wi-Fi.

Ponieważ operatorzy nie muszą wjeżdżać do kanałów wózkami, aby odłożyć czy pobrać ładunek, spada ryzyko uszkodzenia regałów. Jak zauważa menadżer firmy Frío Dock, oznacza to: oszczędność kosztów naprawy regałów i wózków widłowych”.

Ezequiel Mulhall – Menadżer w firmie Frío Dock
„Nasza współpraca z Mecaluxem trwa już 20 lat i zawsze osiągaliśmy bardzo dobre rezultaty dzięki produktom tej firmy, a to zamówienie nie było pod tym względem wyjątkiem. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni, dlatego planujemy w przyszłości zamówić kolejne regały z systemem Pallet Shuttle”.

Korzyści dla firmy Frío Dock

 • Większa pojemność magazynowa: nowa mroźnia Frío Dock mieści 2280 palet.
 • Maksymalne wykorzystanie powierzchni: dwa bloki regałów pozwoliły uzyskać wysoką gęstość składowania, co przekłada się na niższe zużycie energii potrzebnej do utrzymania w mroźni niskiej temperatury.
 • Sprawny proces magazynowy: poruszający się autonomicznie wózek Pallet Shuttle zapewnia szybsze odkładanie i pobieranie ładunków.
Mroźnia Frío Dock
Pojemność magazynowa: 2280 palet
Wymiary palety: 1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1200 kg
Liczba kanałów: 190
Wysokość regałów: 11 m
Długość regałów: 28 m
Głębokość kanałów: 12,7 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę