Magazyn do składowania butelek z olejem z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle

Magazyn do składowania butelek z olejem z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle

Aceites Toledo zwiększa pojemność magazynową swojego centrum dystrybucyjnego

Aceites Toledo

Mecalux wyposażył centrum dystrybucyjne producenta oleju z oliwek Aceites Toledo w dwa bloki regałów z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle. Zastosowane rozwiązanie umożliwia składowanie 1880 palet z produktami firmy oraz usprawnia przepływ ładunków.

  • Zdjęcia
  • Dane techniczne
  • Pobierz PDF

O firmie Aceites Toledo

Aceites Toledo to założona w 1956 roku przez hiszpańskiego przedsiębiorcę Juana Rubio firma, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży różnych rodzajów i kategorii oleju z oliwek. Wszystkie produkty przechodzą rygorystyczne kontrole jakości, które mają na celu zagwarantowanie odpowiednich właściwości i wyśmienitego smaku.

Firma zlokalizowana jest w Górach Toledańskich, regionie, z którego pochodzi znaczna część hiszpańskiej produkcji oliwy z pierwszego tłoczenia (extra virgin). Aceites Toledo łączy tradycję z innowacyjnością w całym procesie produkcji, dzięki czemu powstają produkty wyjątkowej jakości.

W obliczu notowanego w ostatnich latach wzrostu sprzedaży firma Aceites Toledo stanęła przed koniecznością przeorganizowania układu swojego magazynu zlokalizowanego w Los Yébenes nieopodal Toledo. Potrzebowała systemu magazynowego, który zapewniłby odpowiednio dużo miejsca do składowania gotowych produktów, a jednocześnie usprawniłby przepływ towaru.

 

Półautomatyczny system Pallet Shuttle

Mecalux zamontował w obiekcie dwa bloki regałów o wysokości 9,5 m z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle. Jeden spośród usytuowanych naprzeciw siebie regałów mierzy 40 m długości i 13 m głębokości, drugi zaś 9 m długości i 12 m głębokości.

Pallet Shuttle to system składowania akumulacyjnego, który doskonale się sprawdza w przypadku bardzo dużej liczby palet przypadających na jedną pozycję asortymentową. Zaletą tego rozwiązania jest maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, co pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Proste i efektywne działanie systemu Pallet Shuttle umożliwia ciągłą obsługę przyjęć i wydań towaru przy minimalnym udziale operatorów.

Operator wprowadza wózek Pallet Shuttle do odpowiedniego kanału, po czym ustawia paletę na wejściu. Następnie wózek Pallet Shuttle pobiera ją i transportuje do pierwszego wolnego miejsca. Aby pobrać paletę z regału, czynności te wykonywane są w odwrotnej kolejności.

Wykorzystanie automatycznego wózka Pallet Shuttle, który transportuje palety w kanałach towarowych znajdujących się wewnątrz bloku regałów, eliminuje konieczność wjeżdżania do nich wózków widłowych. Dzięki temu pobieranie i układanie towaru odbywa się dużo szybciej i wydajniej.

Sterowanie wózkami Pallet Shuttle

Do sterowania wózkami Pallet Shuttle operatorzy posługują się tabletami z łączem Wi-Fi. Każdy tablet umożliwia obsługę wszystkich wózków według kolejności zgłaszających się operatorów.

Korzystając z tabletu, można m.in. wybrać liczbę obsługiwanych palet, przeprowadzić inwentaryzację oraz zarządzać uprawnieniami użytkowników.

Ładowanie akumulatorów

Aby naładować akumulator, należy wyjąć go z wózka i umieścić w stacji ładującej. Wózki Pallet Shuttle mogą kontynuować pracę w trakcie ładowania, ponieważ w magazynie dostępne są zapasowe akumulatory.

Korzyści dla Klienta:

  • Pojemność magazynowa: w 136 kanałach mieści się 1880 palet.
  • Wysoka wydajność: półautomatyczny system Pallet Shuttle usprawnia umieszczanie i pobieranie palet z kanałów.
  • Bezpieczeństwo: wózek Pallet Shuttle i regały wyposażone są w zabezpieczenia, które chronią personel, instalację i ładunki.
Centrum dystrybucyjne Aceites Toledo
Pojemność magazynowa: 1880 palet
Wymiary palety: 800/1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1000 kg
Wysokość regałów: 9,5 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta