Regały półkowe w magazynie części zamiennych do pojazdów przemysłowych

Regały półkowe w magazynie części zamiennych do pojazdów przemysłowych

Regały półkowe do kompletacji umożliwiają składowanie produktów różnej wielkości i o różnej rotacji

Regały półkowe w magazynie części zamiennych do pojazdów przemysłowych

Autosur de Levante, warsztat naprawczy skrzyń biegów do samochodów osobowych i pojazdów przemysłowych, powierzył Mecaluxowi wyposażenie swojego magazynu nieopodal Barcelony w regały półkowe do kompletacji. Jest to system, który umożliwia bezpośredni dostęp do składowanych produktów, co przekłada się na sprawniejszy przebieg przygotowywania zamówień, które jest głównym procesem odbywającym się w tym obiekcie.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn firmy Autosur de Levante – Regały do kompletacji
  Wysokość regałów: 2,5 m
  Długość regałów: 19,5 m
  Liczba miejsc paletowych: 2164
  Magazyn firmy Autosur de Levante – Regały paletowe
  Pojemność magazynowa: 90 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Wysokość regałów: 6 m
  Długość regałów: 16,7 m
 • Pobierz PDF

O firmie Autosur de Levante

Działająca od 1978 roku hiszpańska spółka Autosur de Levante specjalizuje się w naprawie ręcznych i automatycznych skrzyń biegów do pojazdów przemysłowych i budowlanych oraz samochodów osobowych. W swoich magazynach zlokalizowanych w Katalonii, Walencji i Aragonii składuje ok. 100 000 pozycji asortymentowych (głównie takich marek jak ZF, Voith i Allison). Ponadto dysponuje rozległą siecią dystrybucyjną, poprzez którą dostarcza części zamienne swoim klientom w całym kraju.

Do znajdującego się w strefie przemysłowej w okolicach Barcelony magazynu firma potrzebowała rozwiązania, które pozwalałoby składować pozycje asortymentowe z podziałem uwzględniającym ich wielkość i rotację, a także sprawnego systemu przygotowywania zamówień, który zagwarantowałby terminowe dostawy i skuteczną obsługę klientów.

Regały do kompletacji

Po wnikliwym przeanalizowaniu potrzeb swojego klienta Mecalux zaproponował montaż regałów półkowych do ręcznej kompletacji. Ich zaletą jest łatwy dostęp do produktów, co usprawnia proces przygotowania zamówień.

Zamontowane w magazynie Autosur de Levante regały mają 2,5 m wysokości. Są wyposażone w dodatkowe elementy, które ułatwiają ich przystosowanie do składowania części zamiennych o różnej wielkości i kształtach oraz narzędzi i pojemników. Produkty o podobnych cechach składowane są w tej samej strefie magazynu.

Operatorzy przemieszczają się po korytarzach, pobierając produkty wchodzące w skład poszczególnych zamówień bezpośrednio z półek. Podczas jednego przebiegu operator pobiera równocześnie produkty do kilku zsumowanych zamówień. Uzupełnianie stanu magazynowego odbywa się natomiast w czasie mniejszego natężenia pracy.

Aby ułatwić operatorom przemieszczanie się po magazynie, utworzony został korytarz biegnący prostopadle do bloku regałów.

Álvaro Nuévalos González – Dyrektor katalońskiego oddziału Autosur de Levante
Regały półkowe do kompletacji ułatwiły nam organizację składowania wielu jednostek magazynowych, a przede wszystkim umożliwiły zwiększenie szybkości wykonywania czynności w zakresie składowania, pobierania i precyzyjnego lokalizowania każdej części”.

Regały paletowe

Z jednej strony magazynu zostały zamontowane regały paletowe o wysokości 6 m. Są one przeznaczone do składowania dużych produktów oraz palet z zapasem towaru umieszczonego na regałach do kompletacji.
 

Korzyści dla Klienta:

 • Dogodna obsługa towaru: bezpośredni dostęp do produktów konieczny dla sprawnego przygotowywania zamówień.
 • Uniwersalny system składowania: dodatkowe elementy wyposażenia pozwalają przystosować regały półkowe do składowania produktów o różnych wymiarach i kształtach.
 • Organizacja składowania: pozycje asortymentowe są rozmieszczone w magazynie z uwzględnieniem ich cech fizycznych i tempa rotacji, co pozwala zoptymalizować ruchy operatorów zajmujących się kompletacją.
Magazyn firmy Autosur de Levante – Regały do kompletacji
Wysokość regałów: 2,5 m
Długość regałów: 19,5 m
Liczba miejsc paletowych: 2164

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę