Regały półkowe z podestami w magazynie do kompletacji dla firmy Eurofirany

Regały półkowe z podestami w magazynie do kompletacji dla firmy Eurofirany

Eurofirany osiągają maksymalną wydajność dzięki regałom półkowym z dwoma pomostami i regałom wspornikowym

Regały półkowe z podestami w magazynie do kompletacji dla firmy Eurofirany

Mecalux wyposażył nowy magazyn firmy Eurofirany zlokalizowany w Żywcu w regały z pomostami tworzącymi dodatkowe dwie kondygnacje i regały wspornikowe przeznaczone do składowania długich ładunków. Oba rozwiązania zostały zastosowane z myślą o magazynowaniu towarów według ich wielkości i rotacji oraz o usprawnieniu prac magazynowych, w tym procesu przygotowywania zamówień.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn do kompletacji zamówień firmy Eurofirany w Polsce
  Wysokość regałów: 9,5 m
  Liczba kondygnacji: 3
  Powierzchnia magazynowe na kondygnację: 2900 m²
  Powierzchnia półek: 15 327 m²
  Liczba ciągów schodów: 6
 • Pobierz PDF

O firmie Eurofirany

Założona w 1991 roku rodzinna firma Eurofirany jest obecnie jednym z liderów w branży tekstylnej na rynku polskim. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność od sprzedaży dekoracji okiennych. W trakcie ponad 25 lat istnienia jego oferta została znacznie wzbogacona i obejmuje obecnie również narzuty, pościele, koce, ręczniki, obrusy oraz dodatki do aranżacji i dekoracji wnętrz, takie jak m.in. obrazy, lampy i sztuczne kwiaty.

Firma Eurofirany notuje w ostatnich latach nieprzerwany wzrost sprzedaży na polskim rynku i planuje rozszerzenie swojej działalności na rynki zagraniczne. Nowy magazyn został wybudowany z myślą o rosnących potrzebach przedsiębiorstwa w związku z jego dynamicznym rozwojem.

Potrzeby i rozwiązanie

Firma Eurofirany potrzebowała systemu magazynowego, który zapewniłby dużą pojemność pozwalającą składować bardzo różnorodne pozycje asortymentowe oraz umożliwiłby sprawne i szybkie przygotowywanie zamówień.

Mając na uwadze te potrzeby, Mecalux wdrożył rozwiązanie składające się z regałów półkowych do ciężkich ładunków o wysokości 9,5 m z pomostami tworzącymi dwie dodatkowe kondygnacje.

Każda kondygnacja to jeden sektor, dzięki czemu składowanie towarów jest doskonale zorganizowane.

Oprócz regałów z pomostami obiekt został wyposażony również w regały wspornikowe, które służą do składowania długich produktów. Regały te zbudowane są z kolumn, do których przymocowane są ramiona tworzące poziomy ładunkowe. Obok została utworzona strefa robocza, w której docina i modyfikuje się niektóre produkty wchodzące w skład zamówień.

Regały z pomostami

Każda kondygnacja magazynu jest przeznaczona do składowania określonego typu produktów. Pracuje na niej określona liczba przydzielonych do jej obsługi operatorów, która może się zmieniać w zależności od zapotrzebowania i liczby zamówień.

Zamontowane regały wyróżniają się wszechstronnością i możliwością ich dostosowania do różnorodnych względem rozmiarów, charakterystyk i rotacji produktów, tworzących bardzo zróżnicowaną ofertę firmy Eurofirany. Regały te zapewniają bezpośredni dostęp do towarów, co jest niezbędne, aby zamówienia były przygotowywane szybko i sprawnie. Półki regałów zbudowane są z metalowych paneli, co sprawia, że umieszczane na nich ładunki mają zapewnioną większą stabilność.

Szerokość korytarzy jest wystarczająca, aby mogli się po nich przemieszczać operatorzy z wózkami, kompletując zamówienia lub uzupełniając stan magazynowy. Te dwie czynności odbywają się w innych godzinach, dzięki czemu nie kolidują ze sobą.

Trzy kondygnacje połączone są sześcioma ciągami schodów, a także dźwigiem towarowym, który umożliwia przewożenie wózków między kondygnacjami. Pomosty tworzące drugą i trzecią kondygnację wykonane są z kratownic ze stali galwanizowanej o dużej nośności.

Kompletacja odbywa się metodą „człowiek do towaru” – operatorzy, posługując się terminalami radiowymi, kierują się do miejsc, które wskazuje im system zarządzania magazynem. Tam pobierają bezpośrednio z półek artykuły wchodzące w skład poszczególnych zamówień. Przygotowane w ten sposób zamówienia są następnie weryfikowane, konsolidowane i sortowane w strefie buforowej, gdzie oczekują na przekazanie ich do strefy wydań.

Rampy

Na dolnej kondygnacji magazynu odbywają się takie czynności jak weryfikowanie składu zamówień, ich pakowanie i etykietowanie oraz wystawianie dokumentów przewozowych. Kartony układane są na paletach, które sortowane są według zamówień lub tras, co pozwala usprawnić ich załadunek na odpowiednie ciężarówki.

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: regały z pomostami pozwalają optymalnie wykorzystać nie tylko powierzchnię, ale i wysokość magazynu.
 • Optymalne zorganizowanie składowania: składowanie zorganizowane jest w sposób uwzględniający wielkość i rotację produktów, przy czym produkty o podobnych cechach składowane są w tym samym sektorze.
 • Wysoka wydajność: dzięki bezpośredniemu dostępowi do towarów zamówienia realizowane są szybciej i sprawniej.
Magazyn do kompletacji zamówień firmy Eurofirany w Polsce
Wysokość regałów: 9,5 m
Liczba kondygnacji: 3
Powierzchnia magazynowe na kondygnację: 2900 m²
Powierzchnia półek: 15 327 m²
Liczba ciągów schodów: 6

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę