Rozwiązania magazynowe do składowania karm dla psów i kotów

Rozwiązania magazynowe do składowania karm dla psów i kotów

Regały paletowe, regały przepływowe oraz system przenośników ułatwiają obsługę produktów przeznaczonych dla psów i kotów

Rozwiązania magazynowe do składowania karm dla psów i kotów

Magazyn, który francuski producent karm dla psów i kotów Royal Canin posiada przy swojej głównej siedzibie, wyposażony jest w regały paletowe Mecaluxu. Na dolnych poziomach części z nich zostały zamontowane kanały przepływowe przeznaczone do kompletacji mniejszych produktów. W obiekcie znajduje się także w pełni wyposażona strefa konsolidacji z systemem przenośników.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn Royal Canin
  Pojemność magazynowa: 1800 palet
  Maksymalna wysokość regałów: 7 m
  Maksymalna długość regałów: 39,3 m
  Prędkość przenośników: 25 m/min
 • Pobierz PDF

O firmie Royal Canin

Należąca do amerykańskiej grupy Mars firma Royal Canin jest pionierem w produkcji karm dla psów i kotów. Powstała w 1967 roku w miejscowości Aimargues, na południu Francji.

Sukces firmy opiera się na innowacyjności, dzięki której Royal Canin oferuje rozwiązania żywieniowe precyzyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb zwierząt w zależności od ich wieku, wielkości, rasy i trybu życia.

Magazyn

Firma posiada w Aimargues magazyn produktów gotowych wyposażony przez Mecalux w regały paletowe o wysokości 7 m. W obiekcie składowana jest bardzo duża liczba palet zawierających wiele różnych pozycji asortymentowych.

Zaletą regałów paletowych jest bezpośredni dostęp do wszystkich ładunków, co przekłada się na sprawniejszą obsługę towaru i szybsze przygotowywanie zamówień, a także gwarantuje pełną kontrolę nad stanem magazynowym.

Dolne poziomy części regałów zostały wyposażone w kanały przepływowe. Służą one do kompletacji zamówień na produkty o małych rozmiarach. Kanały te zbudowane są z lekko nachylonych bieżni rolkowych, co sprawia, że umieszczone na nich kartony z produktami przesuwają się samoczynnie pod wpływem grawitacji.

Zaletą półkowych regałów przepływowych jest to, że uzupełnianie stanu magazynowego odbywa się z drugiej, wyższej strony regału, gdzie operatorzy umieszczają kartony z brakującymi produktami. Jest to znaczące udogodnienie, gdyż eliminuje problem wzajemnego zakłócania się czynności pobierania i uzupełniania produktów.

W przypadku części regałów kompletacja odbywa się wprost z palet składowanych na najniższym poziomie, czyli na posadzce.

Operatorzy przemieszczają się po korytarzach, pobierając do każdego zamówienia produkty, które wskazuje im na terminalach radiowych system zarządzania magazynem (WMS).

Prostopadle do bloku regałów przebiega dolne przejście, które usprawnia przemieszczanie się personelu. Poziomy ładunkowe znajdujące się nad przejściem są wyposażone w wypełnienia z siatki, co zapobiega przypadkowemu spadnięciu palet.

Strefa konsolidacji

Gotowe zamówienia zawierające produkty o małych rozmiarach są kierowane do strefy konsolidacji, gdzie odbywa się ich weryfikacja, pakowanie i etykietowanie oraz przygotowywane są dla nich dokumenty wysyłkowe.

Znajduje się tutaj system przenośników w kształcie litery L, przy którym wykonuje się niezbędne czynności. Centralny przenośnik, z wbudowanym urządzeniem do zaklejania kartonów, transportuje towar z prędkością 25 m/min.

Równolegle do niego usytuowany jest przenośnik z rolkami nienapędzanymi, na którym operatorzy ustawiają kartony ręcznie w dogodnej dla siebie pozycji.

Zaklejone kartony są sortowane i grupowane według tras i zamówień, a następnie wysyłane do odbiorców.

Podest

W celu maksymalnego wykorzystania wysokości magazynu nad strefą konsolidacji został zamontowany podest, na którym przechowywane są kartony i inne materiały niezbędne podczas przygotowywania zamówień.

Do bezpiecznego umieszczania i pobierania palet na i z podestu służy bramka wahadłowa.

Korzyści dla firmy Royal Canin

 • Duża liczba miejsc paletowych: regały mieszczą 1800 palet, co z zapasem spełnia obecne potrzeby logistyczne firmy Royal Canin.
 • Precyzyjna kontrola stanu magazynowego: to zasługa bezpośredniego i łatwego dostępu do palet, który usprawnia także kompletację zamówień.
 • Kompleksowy system magazynowy: umieszczenie systemu przenośników w strefie konsolidacji pozwala zwiększyć wydajność wykonywanych w niej czynności.
Magazyn Royal Canin
Pojemność magazynowa: 1800 palet
Maksymalna wysokość regałów: 7 m
Maksymalna długość regałów: 39,3 m
Prędkość przenośników: 25 m/min

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę