Efektywny i ekonomiczny magazyn firmy Comag do składowania mrożonek

Efektywny i ekonomiczny magazyn firmy Comag do składowania mrożonek

Comag wyposażył swoją mroźnię w rozwiązanie obniżające koszty składowania mrożonek

Efektywny i ekonomiczny magazyn firmy Comag do składowania mrożonek

Comag wyposażył swój magazyn mrożonek znajdujący się w Mondovi (Włochy) w dwa bloki regałów przesuwnych Movirack. System ten umożliwia składowanie akumulacyjne ponad 2000 palet bez utraty bezpośredniego dostępu do towaru.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Magazyn firmy Comag
  Pojemność magazynowa: 2134 palety
  Wymiary palety: 800 x 1200 x 1900 mm
  Maksymalna waga palety: 1000 kg
  Wysokość regałów: 6,5 m
  Liczba regałów Movirack: 14
 • Pobierz PDF

Potrzeby i rozwiązanie

Comag to operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze ładunków mrożonych z siedzibą w miejscowości Mondovi w północnych Włoszech. W tutejszej mroźni panuje temperatura -25ºC, dlatego konieczne było zastosowanie rozwiązania, które z jednej strony byłoby energooszczędne, z drugiej zaś zapewniło pojemność umożliwiającą składowanie towaru wszystkich klientów Comagu, którymi są głównie firmy z branży spożywczej.

Aby spełnić te wymogi, Mecalux dostarczył dwa bloki regałów przesuwnych Movirack o wysokości 6,5 m i długości 25 m, obsługiwanych za pomocą wózków wysokiego składowania.

Charakterystyka regałów przesuwnych

Movirack to system składowania akumulacyjnego, który umożliwia eliminację stałych korytarzy roboczych, zachowując jednocześnie bezpośredni dostęp do ładunków. Dzięki umieszczeniu regałów na ruchomych podstawach poruszających się po szynach zamocowanych w posadzce magazynu korytarz roboczy jest otwierany doraźnie w wymaganym miejscu. Za pomocą pilota operator wózka widłowego otwiera korytarz, do którego w danym momencie potrzebny jest dostęp.

Rozwiązanie to doskonale sprawdza się zwłaszcza w chłodniach i mroźniach, ponieważ dzięki temu, że mieści więcej palet na dostępnej powierzchni magazynu, pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej niezbędnej do uzyskania i utrzymania niskiej temperatury, a tym samym zmniejszyć koszty operacyjne ponoszone przez przedsiębiorstwo.

Paolo Canavese – Pełnomocnik Comag
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z systemu Movirack dostarczonego przez Mecalux. Umożliwił on nam zwiększenie pojemności magazynowej i wydajności przy ograniczeniu zużycia energii potrzebnej do utrzymania w magazynie temperatury -25ºC”.

System wyposażony jest w zabezpieczenia, takie jak zewnętrzne i wewnętrzne bariery optyczne, które unieruchamiają regały, gdy w utworzonym korytarzu wykryją obecność operatorów. Urządzenia te zapewniają bezpieczeństwo zarówno pracowników magazynu, jak i składowanego w nim towaru.

Każdy blok regałów wyposażony jest w szafę sterowniczą, która przetwarza polecenia i kieruje jego ruchem. Natomiast w poszczególnych regałach znajdują się osobne szafy sterownicze i falowniki, które łagodzą rozruch i hamowanie systemu, co ma na celu wydłużenie żywotności jego elementów (zębatek, silników, prowadnic itd.).

Korzyści dla firmy Comag:

 • Większa pojemność magazynowa: dwa bloki regałów przesuwnych wykorzystują maksymalnie dostępną powierzchnię obiektu.
 • Sprawny przepływ towaru: mimo tego, że Movirack jest systemem składowania akumulacyjnego, umożliwia bezpośredni dostęp do każdej palety, usprawniając obsługę przychodzących i wychodzących ładunków.
 • Energooszczędność: system Movirack maksymalnie wykorzystuje kubaturę mroźni, co przekłada się na niższe zużycie energii elektrycznej.
Magazyn firmy Comag
Pojemność magazynowa: 2134 palety
Wymiary palety: 800 x 1200 x 1900 mm
Maksymalna waga palety: 1000 kg
Wysokość regałów: 6,5 m
Liczba regałów Movirack: 14

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę