Magazyn firmy Lechtom, dystrybutora lodów i mrożonek

Magazyn firmy Lechtom, dystrybutora lodów i mrożonek

Połączenie systemów magazynowych do składowania mrożonek

Magazyn firmy Lechtom, dystrybutora lodów i mrożonek

Mecalux wyposaży centrum dystrybucyjne firmy Lechtom w Plewiskach w regały paletowe i regały przesuwne Movirack. Dzięki połączeniu obu rozwiązań uzyskano pojemność magazynową 4407 palet z towarem sklasyfikowanym na podstawie ich rozmiarów, charakterystyki i rotacji.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Centrum dystrybucyjne firmy Lechtom: Regały paletowe
  Pojemność magazynowa: 576 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalny ciężar palety: 1000 kg
  Wysokość regałów: 6,5 m
  Centrum dystrybucyjne firmy Lechtom: Regały przesuwne Movirack
  Pojemność magazynowa: 3831 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalny ciężar palety: 1000 kg
  Wysokość regałów: 6,5 m
 • Pobierz PDF

O firmie Lechtom

Lechtom jest jednym z wiodących dystrybutorów lodów, produktów mrożonych i gastronomicznych w Polsce. Firma, która rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku, posiada obecnie trzy oddziały, gdzie zatrudnia około 160 pracowników, i ponad 50 ciężarówek dostawczych z urządzeniami chłodniczymi i mroźniczymi, które gwarantują transport towarów w optymalnej temperaturze.

Od początku istnienia firma skupiała swoją działalność na poszerzeniu rynku odbiorców w kraju i powiększeniu gamy oferowanych przez siebie produktów. W tym celu zbudowała nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 3000 m2 w Plewiskach, niedaleko Poznania, gdzie magazynuje i skąd dystrybuuje towary.

Magazyn został podzielony na dwie części. Jedną z nich, gdzie pracuje się w temperaturze otoczenia, Mecalux wyposażył w regały paletowe, natomiast pomieszczenie mroźni, w którym panuje temperatura -25 ºC, zaopatrzył w regały przesuwne Movirack.

Regały paletowe

Mierzą 6,5 m wysokości i są podzielone na cztery poziomy nośne. Ich pojemność magazynowa wynosi 576 palet o maksymalnej wadze jednostkowej do 1000 kg. Regały te są przeznaczone dla produktów żywnościowych, które nie wymagają zamrażania, takie jak cukier, majonez, dżem itp.

Wybór takiego systemu magazynowania był spowodowany jego uniwersalnością, dzięki której regały można zaadaptować do każdego typu ładunku, jego ciężaru i rozmiarów. Wybór ten jest idealny w przypadku magazynowania palet z wieloma pozycjami asortymentowymi.

Oprócz tego regały pozwalają na bezpośredni dostęp do wszystkich ładunków, co usprawnia obsługę towaru i przygotowywanie zamówień. System gwarantuje również doskonałą kontrolę stanu magazynowego, gdyż każde miejsce paletowe jest przeznaczone dla tej samej pozycji towarowej.

Regały umożliwiają bezpośredni dostęp do wszystkich palet, co prowadzi do zwiększenia efektywności w obsłudze towaru i przygotowywaniu zamówień.

Regały na ruchomych podstawach

W chłodni zainstalowano sześć podwójnych regałów przesuwnych Movirack i dwa stacjonarne o wysokości 6,5 m i długości 21,5 m. W sumie pojemność magazynowa wynosi 3831 palet – głównie z lodami i mrożonkami.

Jest to system magazynowania akumulacyjnego, który eliminuje liczbę korytarzy obsługowych, ułatwiając jednocześnie bezpośredni dostęp do palet. Stanowi to idealne rozwiązanie do mroźni, gdyż pozwala rozprowadzić równomiernie zimno między paletami i zaoszczędzić energię poprzez maksymalne wykorzystanie przestrzeni wymagającej schłodzenia.

Regały są umieszczone na ruchomych podstawach, które automatycznie rozsuwają się na boki po szynach, gdy otrzymają sygnał od operatora przekazany poprzez radiowy system zdalnego sterowania.

Regały przesuwne są wyposażone w elementy napędowe, urządzenia elektroniczne i systemy zabezpieczające operatorów oraz magazynowane ładunki.

Korzyści dla firmy Lechtom:

 • Pojemność magazynowa: obydwa systemy magazynowania maksymalnie wykorzystują dostępną powierzchnię, dzięki czemu uzyskano pojemność 4407 palet.
 • Optymalne zarządzanie towarem: bezpośredni dostęp do palet pozwala na sprawniejsze zarządzanie towarem, ułatwia kontrolę nad zapasami i przyspiesza kompletację.
 • Oszczędność energii: system Movirack maksymalnie wykorzystuje powierzchnię pomieszczenia, zmniejszając koszt zużycia energii w przeliczeniu na jednostkę ładunkową.
Centrum dystrybucyjne firmy Lechtom: Regały paletowe
Pojemność magazynowa: 576 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalny ciężar palety: 1000 kg
Wysokość regałów: 6,5 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę