Sprawny proces magazynowy w mroźni firmy Sabarot we Francji

Sprawny proces magazynowy w mroźni firmy Sabarot we Francji

Firma Sabarot składuje mrożonki na regałach przesuwnych Movirack

Sprawny proces magazynowy w mroźni firmy Sabarot we Francji

Mecalux wyposażył mroźnię francuskiej firmy Sabarot w miejscowości Chaspuzac w regały przesuwne o wysokości 9,5 m. Rozwiązanie to pozwoliło maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię magazynową i uzyskać w ten sposób większą pojemność, a także obniżyć zużycie energii elektrycznej potrzebnej do utrzymania niskiej temperatury.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Mroźnia firmy Sabarot
  Pojemność magazynowa: 1816 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 850 kg
  Wysokość regałów: 9,5 m
  Długość regałów: 26 m
 • Pobierz PDF

Mroźnia do składowania mrożonek firmy Sabarot

Sabarot to francuski producent artykułów spożywczych posiadający długą tradycję w branży, w 2019 roku bowiem obchodzi 200. rocznicę istnienia. W swojej ofercie posiada m.in. kasze, nasiona, rośliny strączkowe i grzyby, a od 1996 roku także ślimaki w puszkach. W sprzedaży tych ostatnich produktów firma jest dziś liderem na naszym kontynencie.

W Chaspuzac, w departamencie Górna Loara, Sabarot posiada mroźnię, w której w stałej temperaturze -20ºC składuje wszystkie swoje produkty gotowe, zanim zostaną wysłane do odbiorców..

Mecalux wyposażył obiekt w siedem podwójnych regałów przesuwnych Movirack, które mierzą 9,5 m wysokości i 26 m długości. Główną zaletą tego systemu jest duża pojemność uzyskana dzięki maksymalnemu wykorzystaniu powierzchni magazynu. Mieści się tutaj 1816 palet z produktami gotowymi.

Regały umieszczone są na ruchomych podstawach, które umożliwiają ich autonomiczne przesuwanie się na bok. Takie rozwiązanie pozwala wyeliminować konieczność tworzenia na stałe wielu korytarzy roboczych, zapewniając dużą gęstość składowania. Jednak nie dzieje się to kosztem bezpośredniego dostępu do towaru, ponieważ aby pobrać lub odłożyć paletę, operator, posługując się pilotem radiowym, tworzy korytarz przy danym regale.

Romain Favre – menedżer ds. logistyki w firmie Sabarot
Rozwiązanie to przyniosło nam istotną korzyść w porównaniu z regałami paletowymi w postaci optymalizacji powierzchni. Poza tym idealnie się sprawdza w przypadku mroźni, gdzie szczególne znaczenie ma oszczędność energii, która przekłada się na niższe koszty”.

Korzyści dla firmy Sabarot

 • Maksymalne wykorzystanie powierzchni: optymalizacja dostępnego miejsca umożliwiła uzyskanie pojemności potrzebnej, by pomieścić wszystkie gotowe produkty.
 • Oszczędność kosztów: system składowania akumulacyjnego, jakim są regały przesuwne, pozwala obniżyć zużycie prądu dzięki zagęszczeniu magazynowanych ładunków.
 • Bezpośredni dostęp do towaru: za pomocą pilota radiowego operator może utworzyć korytarz przy dowolnym regale, aby pobrać lub odłożyć paletę z towarem.
Mroźnia firmy Sabarot
Pojemność magazynowa: 1816 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 850 kg
Wysokość regałów: 9,5 m
Długość regałów: 26 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę