Operator logistyczny Logistic Net zwiększa pojemność swojego magazynu

Operator logistyczny Logistic Net zwiększa pojemność swojego magazynu

Regały akumulacyjne z wózkami Pallet Shuttle w magazynie operatora logistycznego Logistic Net

Logistic Net

Włoski operator logistyczny Logistic Net powierzył Mecaluxowi wyposażenie swojego magazynu w regały wjezdne do składowania akumulacyjnego. System obsługiwany jest przez cztery wózki Pallet Shuttle transportujące ładunki wewnątrz kanałów towarowych. Dzięki temu rozwiązaniu obiekt zlokalizowany w Bassano del Grappa nieopodal Vicenzy, specjalizujący się w świadczeniu usług logistycznych na rzecz firm trzecich, umożliwia składowanie ponad 3000 palet.

 • Zdjęcia
 • Magazyn operatora logistycznego mieszczący ponad 3000 palet
  Półautomatyczny system Pallet Shuttle w magazynie operatora logistycznego
  Wózek Pallet Shuttle wewnątrz kanału towarowego
  Operator umieszcza automatyczny wózek Pallet Shuttle w kanale towarowym regału
  Magazyn o dużej pojemności operatora logistycznego Logistic Net
 • Dane techniczne
 • Pobierz PDF

O firmie Logistic Net

Włoska firma Logistic Net, należąca do grupy BAS, działa od 2006 roku, oferując kompleksową obsługę logistyczną przedsiębiorstw. Jej przewaga konkurencyjna oparta jest na szybkim i sprawnym przygotowywaniu zamówień, ze ścisłym zachowaniem wytycznych uzgodnionych z klientem.

Logistic Net zlecił Mecaluxowi rozbudowę magazynu we włoskiej miejscowości Bassano del Grappa. Rezultatem współpracy jest wyposażenie obiektu w system magazynowy zapewniający odpowiednią pojemność, a także dynamikę obsługi ładunków na regałach umożliwiającą terminowe realizowanie dostaw.

System Pallet Shuttle: sprawność procesu i duża pojemność

Mecalux dostarczył blok czteropoziomowych regałów wjezdnych o wysokości 9 m obsługiwany przez cztery wózki Pallet Shuttle, które przemieszczają palety w kanałach towarowych o głębokości 20 m. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku dużej liczby palet przypadających na jedną jednostkę asortymentową oraz wysokiej częstotliwości operacji umieszczania towaru na regałach i jego pobierania.

Główne zalety półautomatycznego systemu Pallet Shuttle do składowania akumulacyjnego to zwiększenie efektywności i pojemności magazynu. Ten system składowania redukuje znacznie udział operatorów, którzy nie muszą wjeżdżać do kanałów towarowych celem umieszczenia palety na właściwym miejscu.

Chcąc umieścić paletę na regale, operator wprowadza do odpowiedniego kanału wózek Pallet Shuttle. Następnie ustawia nad nim paletę, którą wózek pobiera i automatycznie transportuje do pierwszego wolnego miejsca. Pobieranie towaru następuje według tej samej procedury przeprowadzonej w odwrotnej kolejności.

Aby naładować akumulator, należy wyjąć go z wózka i umieścić w którejś ze stacji ładujących, które znajdują się na terenie magazynu. Wózki Pallet Shuttle nie muszą przerywać pracy na czas ładowania akumulatorów, ponieważ w obiekcie dostępne są akumulatory zapasowe.

Matteo Vaccari – Dyrektor Generalny Logistic Net
“Dzięki nowemu systemowi magazynowemu zoptymalizowaliśmy wykorzystanie powierzchni magazynu i przyspieszyliśmy operacje kompletacji zamówień. Ponadto wykorzystanie inteligentnych narzędzi w codziennej pracy pozwoliło zwiększyć bezpieczeństwo operatorów”.

 

Sterowanie wózkami Pallet Shuttle

Do sterowania wózkami Pallet Shuttle operatorzy posługują się tabletami z łączem Wi-Fi, za pomocą których aktywują różne funkcje, takie jak: załadunek i rozładunek kanałów, inwentaryzacja składowanych palet, zarządzanie uprawnieniami do korzystania z wózków czy lokalizacja wózków za pomocą sygnału dźwiękowego i świetlnego.

Każdy tablet umożliwia obsługę wszystkich wózków w magazynie Logistic Net, według kolejności zgłaszających się operatorów.

Korzyści dla Klienta:

 • Duża pojemność magazynowa: operator logistyczny może składować i zarządzać ponad 3000 palet o wymiarach 800 x 1200 mm i maksymalnej wadze 1000 kg każda.
 • Optymalizacja wykorzystania powierzchni magazynowej: umieszczone na powierzchni 840 m2 regały do składowania akumulacyjnego, zapewniają jej maksymalne wykorzystanie.
 • Sprawny proces magazynowy: szybki załadunek i rozładunek regałów jest możliwy dzięki pracującym wewnątrz nich automatycznym wózkom Pallet Shuttle.
Magazyn Logistic Net
Pojemność magazynowa: +3000 palet
Wymiary palety: 800 mm x 1200 mm / 1000 mm x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1000 kg
Wysokość regałów: 9 m
Głębokość kanałów: 20,4 m

Produkty wykorzystane w realizacji