Wydajna mroźnia firmy Serfrial w Hiszpanii

Wydajna mroźnia firmy Serfrial w Hiszpanii

Serfrial wyposażył swoją mroźnię w nowy system magazynowy

Wydajna mroźnia firmy Serfrial w Hiszpanii

Serfrial, spółka należąca do grupy hiszpańskiego operatora logistycznego Fuentes, zmodernizował dwie ze swoich chłodni zlokalizowanych w miejscowości Las Torres de Cotillas w południowo-wschodniej Hiszpanii. Obiekty zostały wyposażone w półautomatyczny system Pallet Shuttle, czyli regały wjezdne obsługiwane przez przemieszczające się wewnątrz kanałów towarowych wózki z napędem elektrycznym. Dzięki modernizacji w obiektach można obecnie składować 26 880 palet.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Chłodnie wyposażone w Pallet Shuttle
  Pojemność magazynowa: 26 880 palet
  Wymiary palety: 800 x 1200 mm / 1000 x 1200 mm / 1200 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 1050 kg
  Liczba kanałów: 1148
  Wysokość regałów: 12 i 14,5 m
  Głębokość kanałów: 27,5 i 17 m
 • Pobierz PDF

O firmie Serfrial

Powstała w 1991 roku w Murcji grupa Fuentes to jeden z wiodących w Europie operatorów logistycznych. Dysponuje liczną i nowoczesną flotą ciężarówek, zapewniając usługi transportowe przez całą dobę dla ponad 5000 klientów z różnych branż.

Należąca do Grupo Fuentes spółka Serfrial specjalizuje się w składowaniu i dystrybucji produktów mrożonych i chłodzonych. W ostatnich latach wyremontowała i rozbudowała swoje centrum logistyczne w Las Torres de Cotillas nieopodal Murcji. Inwestycja w poprawę infrastruktury pomogła firmie nie tylko utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu, ale także stworzyła lepsze perspektywy na przyszłość.

Potrzeby i rozwiązanie

Serfrial potrzebował systemu składowania, który pozwoliłby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, a jednocześnie zapewniłby dynamiczny i masowy przepływ towaru.

Centrum logistyczne firmy składa się z dwóch chłodni. Do jednej z nich Mecalux dostarczył dwa bloki regałów z systemem Pallet Shuttle. Mierzą one 12 m wysokości i podzielone są na sześć poziomów ładunkowych o głębokości 27,5 m.

Rok później, aby sprostać wzrostowi sprzedaży, Serfrial powierzył Mecaluxowi wyposażenie drugiej chłodni, również w regały z systemem Pallet Shuttle, lecz o innych wymiarach: są to cztery bloki o wysokości 14,5 m z ośmioma poziomami ładunkowymi o głębokości 17 m.

Regały z systemem Pallet Shuttle

Regały do składowania akumulacyjnego z wózkami Pallet Shuttle to system, do którego zalet należą prostota i efektywność działania, a także minimalny udział operatorów w jego obsłudze, ponieważ do przemieszczania ładunków wewnątrz kanałów towarowych wykorzystywane są samojezdne wózki z napędem elektrycznym.

Operator wprowadza wózek Pallet Shuttle do odpowiedniego kanału, a następnie na wejściu do niego umieszcza paletę, którą wózek pobiera i transportuje do pierwszego wolnego miejsca. W celu pobrania ładunku z regału proces ten jest wykonywany w odwrotnej kolejności.

Sterowanie wózkami Pallet Shuttle

Do sterowania wózkami Pallet Shuttle służą tablety z łączem Wi-Fi. Każdy tablet umożliwia obsługę wszystkich wózków według kolejności zgłaszających się operatorów.

Korzystając z tabletu, można m.in. wybrać takie funkcje jak załadunek i rozładunek kanałów, inwentaryzacja składowanych palet, zarządzanie uprawnieniami do korzystania z wózków czy lokalizacja wózków za pomocą sygnału dźwiękowego i świetlnego.

Korzyści dla Klienta:

 • Większa pojemność magazynowa: chłodnie firmy Serfrial mieszczą łącznie 26 880 palet o wymiarach 1200 x 800 mm.
 • Większa wydajność magazynu: system Pallet Shuttle funkcjonuje przy minimalnym udziale człowieka – pobieranie i odkładanie palet obsługuje automatyczny wózek przemieszczający się wewnątrz kanałów towarowych.
 • Maksymalne wykorzystanie powierzchni: regały zajmują większość powierzchni w obu chłodniach.
Chłodnie wyposażone w Pallet Shuttle
Pojemność magazynowa: 26 880 palet
Wymiary palety: 800 x 1200 mm / 1000 x 1200 mm / 1200 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1050 kg
Liczba kanałów: 1148
Wysokość regałów: 12 i 14,5 m
Głębokość kanałów: 27,5 i 17 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę