Przenośnik paletowy łączący zakład produkcyjny ze strefą wysyłek w NUTRICII

Przenośnik paletowy łączący zakład produkcyjny ze strefą wysyłek w NUTRICII

NUTRICIA, firma z branży spożywczej, wyposażyła swój magazyn w Opolu w automatyczne przenośniki paletowe

Przenośnik paletowy łączący zakład produkcyjny ze strefą wysyłek w NUTRICII

Mecalux wyposażył zlokalizowany w Opolu zakład produkcyjny NUTRICIA w przenośnik łańcuchowo-rolkowy. Jego zadaniem jest przemieszczanie gotowych produktów bezpośrednio ze strefy paletyzacji do strefy wysyłek w magazynie. System ten eliminuje konieczność stosowania tradycyjnych urządzeń transportu bliskiego oraz ogranicza konieczność ręcznej obsługi ładunków, co pozwala znacząco zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i składowanego towaru.

O firmie NUTRICIA

NUTRICIA, firma należąca do grupy spółek DANONE, specjalizuje się w produkcji żywności dla niemowląt i małych dzieci, a także dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Powstała w 1901 roku w Holandii, a do Polski zawitała w roku 1993, szybko stając się liderem branży.

Dla firmy NUTRICIA jakość jej produktów jest niezwykle ważna, dlatego w swoich fabrykach stosuje najnowocześniejsze technologie. Receptury wyrobów przedsiębiorstwa są opracowywane przez ekspertów w dziedzinie żywienia i spełniają wymogi Światowej Organizacji Zdrowia.

Przenośnik łańcuchowo-rolkowy

Mecalux wyposażył obiekt w przenośnik łańcuchowo-rolkowy, który łączy strefę paletyzacji ze strefą wysyłek w magazynie. Przenośnik ten przebiega przez cały budynek wzdłuż jednej z jego ścian i kończy swój bieg przed rampami załadunkowymi.

Urządzenie to usprawnia transport ładunków i eliminuje powtarzalne ruchy operatorów wózków widłowych. Dzięki temu zwiększono wydajność i zminimalizowano wzajemne zakłócanie się poszczególnych czynności procesu logistycznego.

Na swojej trasie przenośnik ma dwa wyjścia:

  • Pierwsze z nich znajduje się przy bloku regałów z systemem Pallet Shuttle, dokąd kierowane są palety z produktami o mniejszej rotacji, które będą składowane przez określony czas w oczekiwaniu na wysyłkę, zanim wpłyną na nie zamówienia.
  • Drugie wyjście natomiast usytuowane jest naprzeciw ramp załadunkowych. Gdy towar dotrze do tego miejsca, operatorzy pobierają go z przenośnika i załadowują bezpośrednio na ciężarówki.

Jedną z zalet tego systemu transportowego jest możliwość akumulacji – palety grupowane są w sposób uporządkowany jedna za drugą do momentu ich załadunku na ciężarówki.

Korzyści dla firmy NUTRICIA

  • Sprawny transport: przenośnik znacząco zwiększa dynamikę transportu gotowych produktów z fabryki, poprawiając wydajność obiektu, a także minimalizuje wzajemne zakłócanie się poszczególnych czynności odbywających się w magazynie.
  • Większe bezpieczeństwo: automatyzacja transportu eliminuje ryzyko błędów i wypadków.
  • Uniwersalność: przenośnik jest dostosowany do cech i wielkości magazynu.
Przenośniki paletowe w centrum produkcyjnym firmy NUTRICIA
Długość przenośnika: 41 m
Prędkość przenośnika: 20 m/min
Wysokość przenośnika: 0,65 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę