Puccini: podest i regały półkowe do ciężkich ładunków

Puccini: podest i regały półkowe do ciężkich ładunków

Puccini maksymalnie wykorzystuje powierzchnię swojego magazynu dzięki systemom magazynowym dostarczonym Mecaluxu

Puccini: podest i regały półkowe do ciężkich ładunków

Czołowy polski producent bagażu podróżnego, torebek damskich oraz galanterii skórzanej, firma Puccini, zwiększył pojemność swojego magazynu w Skarbimierzycach, instalując podest magazynowy oraz regały półkowe do ciężkich ładunków M7.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Podest magazynowy
  Powierzchnia: 3293 m²
  Maksymalne obciążanie podłogi podestu: 250 kg / m²
  Długość: 93,754 m
  Szerokość: 34,330 m
  Regały półkowe M7
  Liczba rzędów regałów: 4
  Liczba poziomów: 3
  Liczba półek: 204
  Maksymalne obciążenie półki: 150 kg
 • Pobierz PDF

O firmie Puccini

Puccini to polska firma powstała w 1996 roku. Początkowo jej działalność skupiała się na dystrybucji gotowych produktów galanterii skórzanej. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa poszerzeniu uległa jego oferta, która została rozbudowana o projektowanie i produkcję bagażu podróżnego oraz torebek damskich.

Zwiększająca się stale rozpoznawalność marki, a co za tym idzie wzrost sprzedaży stacjonarnej i online sprawiły, że w 2017 roku firma otworzyła swoją nową siedzibę główną – centrum biurowo-logistyczne PUCCINI w Skarbimierzycach pod Szczecinem.

Magazyn

Nowoczesny, zaprojektowany zgodnie z zasadami feng shui budynek Puccini łączy w sobie m.in. pomieszczenia biurowe, działy projektowania i wzorcowni, studio fotograficzne, showroom, a także magazyn. To właśnie jego zagospodarowanie przypadło w udziale firmie Mecalux.

Jak zauważa Artur Rydzewski, członek zarządu Puccini, najważniejszą potrzebą logistyczną, która skłoniła przedsiębiorstwo do dokonania inwestycji, było maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej.

Magazyn Puccini w Skarbimierzycach jest zarówno miejscem, w którym składowane są produkty firmy, jak i obiektem, który pełni rolę centrum dystrybucyjnego. Dostarczane do niego gotowe produkty, są następnie rozsyłane do salonów sprzedażowych i klientów w Polsce, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Czechach i na Ukrainie.

W obiekcie tym składowany jest cały asortyment firmy Puccini. Dlatego, biorąc pod uwagę dostępną powierzchnię części magazynowej budynku i specyfikę przechowywanego towaru, podjęto decyzję o zainstalowaniu jednopoziomowego podestu oraz zamontowaniu regałów półkowych do ciężkich ładunków M7.

Artur Rydzewski dodaje, że do wyboru firmy Mecalux jako wykonawcy inwestycji: „przekonało nas zaangażowanie i profesjonalne podejście do naszego projektu państwa doradcy techniczno-handlowego. Pozwoliło to nam ocenić firmę Mecalux jako pewnego partnera, z którym nie powinno być kłopotów podczas realizacji zlecenia i który dostarczy produkt o satysfakcjonującej nas jakości”.

Podest magazynowy

Mecalux dostarczył firmie Puccini podest magazynowy o powierzchni blisko 3300 m2. Zajmuje on niemal całą dostępną powierzchnię hali magazynowej i ma około 93,5 metra długości oraz 34,5 metra szerokości.

Na jego obydwu poziomach Puccini składuje gotowe produkty o większych gabarytach, co umożliwia konstrukcja instalacji, która może przenieść maksymalne obciążenie 250 kg/m2.

Podłoga podestu została wykonana z płyty wiórowej i kraty pomostowej prasowanej o właściwościach antypoślizgowych, dzięki czemu obsługa ładunków odbywa się w bezpieczny i komfortowy sposób. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa podest został wyposażony w balustrady chroniące pracowników i składowane ładunki przed upadkiem z wysokości.

Na górnym poziomie podestu zainstalowano dwie bramki wahadłowe. Umożliwiają one operatorom wózków widłowych dostarczanie i zdejmowanie palet z towarem bezpośrednio z antresoli.

Doskonały efekt końcowy realizacji projektu podestu magazynowego oraz spełnienie postawionych przez klienta oczekiwań sprawiło, że firma Puccini postanowiła kontynuować współpracę z Mecaluxem i zleciła przygotowanie drugiego poziomu antresoli o podobnych wymiarach, co pozwoli zwiększyć dostępną powierzchnię magazynową do blisko 10 000 m2.

Regały półkowe M7

Drugim rozwiązaniem magazynowym, które Mecalux dostarczył firmie Puccini, są regały półkowe do ciężkich ładunków M7. Cztery rzędy trzypoziomowych regałów o łącznej długości ponad 33 metrów i wysokości 2 metrów zostały umiejscowione w bocznej strefie magazynu pod podestem.

Na całość instalacji składają się 204 półki, które mogą przenieść obciążenie do 150 kg każda. Regały te zostały przygotowane z myślą o składowaniu mniejszych produktów z oferty Puccini.

Korzyści dla Puccini

 • Większa powierzchnia użytkowa: zainstalowanie podestu magazynowego pozwoliło optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową.
 • Bezpieczeństwo: zastosowanie na podeście antypoślizgowej podłogi zwiększa bezpieczeństwo pracowników magazynu oraz ułatwia manipulację ładunkami.
 • Przystosowanie do składowania różnych produktów: dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań możliwe jest składowanie produktów o różnych gabarytach i różnej wadze.
Podest magazynowy
Powierzchnia: 3293 m²
Maksymalne obciążanie podłogi podestu: 250 kg / m²
Długość: 93,754 m
Szerokość: 34,330 m

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę