INCASA zwiększa pojemność swojego magazynu środków czystości

INCASA zwiększa pojemność swojego magazynu środków czystości

System składowania akumulacyjnego w magazynie środków czystości firmy INCASA w Barcelonie

INCASA zwiększa pojemność swojego magazynu środków czystości

INCASA, hiszpański producent środków czystości, wyposażył swój magazyn w Barcelonie w regały wjezdne Mecaluxu o pojemności 4824 palet. Instalacja zaspokaja zarówno bieżące, jak i przyszłe potrzeby firmy wynikające z prognozowanego wzrostu sprzedaży jej produktów.

O firmie INCASA

INCASA to jeden z największych w Europie producentów środków czystości i higieny osobistej. Dzięki nieustannym inwestycjom w modernizację i unowocześnianie linii produkcyjnych firma znana jest ze swej innowacyjności i dbałości o wysoką jakość oferowanych wyrobów.

W ostatnich latach INCASA wkracza na rynki zagraniczne i jej produkty są dziś dostępne we Francji, Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Belgii. Wzrost sprzedaży spowodował konieczność przeorganizowania magazynu zlokalizowanego w Barcelonie.

System składowania akumulacyjnego

Na prawie całym obszarze magazynu Mecalux zamontował bloki regałów wjezdnych. Jest to system składowania akumulacyjnego, a zatem jego zaletą jest maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. System zainstalowany w Incasie umożliwia magazynowanie 4824 palet.

Każdy blok regałów składa się z korytarzy o wysokości 6 m podzielonych na trzy poziomy. Na każdym poziomie szyny nośne i centrowniki palet umożliwiają prawidłowe ustawienie ładunków.

Palety są umieszczane i pobierane z regałów za pomocą wózków z przeciwwagą. Aby umieścić paletę na regale, operator wózka wjeżdża do korytarza z ładunkiem uniesionym nieco powyżej poziomu, na którym ma ona zostać odłożona.

Na posadzce zamontowane są szyny prowadzące, które ułatwiają prawidłowe ustawienie wózków przy wjeździe i ich bezpieczne przemieszczanie się wewnątrz korytarza. Zewnętrzne słupy regałów są zabezpieczone ochronami, które mają na celu zapobiec uszkodzeniom konstrukcji wskutek przypadkowych uderzeń wózkami.

Korzyści dla Klienta:

  • Pojemność magazynowa: na regałach wjezdnych zamontowanych w obiekcie mieszczą się 4824 palety.
  • Optymalizacja powierzchni : system składowania akumulacyjnego, jakim są regały wjezdne, zapewnia maksymalną pojemność magazynową dzięki wykorzystaniu całej dostępnej powierzchni.
  • Maksymalne bezpieczeństwo: ochrony słupów zabezpieczają instalację przed przypadkowymi kolizjami z wózkami widłowymi, a szyny prowadzące ułatwiają manewrowanie tymi urządzeniami.
Magazyn INCASA w Barcelonie
Pojemność magazynowa: 4824 palety
Wymiary palety: 800 x 1200 x 1800 mm
Maksymalna waga palety: 1200 kg
Wysokość regałów: 6 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę