Efektywny proces magazynowy w mroźni firmy Mooijer-Volendam

Efektywny proces magazynowy w mroźni firmy Mooijer-Volendam

Firma Mooijer-Volendam wyposażyła swoją mroźnię w system magazynowy Mecaluxu

Efektywny proces magazynowy w mroźni firmy Mooijer-Volendam

Mooijer-Volendam, holenderska hurtownia ryb i owoców morza, wyposażyła jedną ze swoich mroźni w regały przesuwne Movirack firmy Mecalux. Rozwiązanie to pozwoliło maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię obiektu i uzyskać miejsce do składowania 4349 palet.

 • Zdjęcia
 • Dane techniczne
  Mroźnia Mooijer-Volendam B.V.
  Pojemność magazynowa: 4349 palet
  Wymiary palety: 800 / 1000 x 1200 mm
  Maksymalna waga palety: 1000 kg
  Wysokość regałów: 10 m
  Długość regałów: 27 m
 • Pobierz PDF

O firmie Mooijer-Volendam

Oferta holenderskiej hurtowni obejmuje głównie mrożone ryby i owoce morza, ale także mrożonki owocowe i warzywne, lody oraz drób. Spółka powstała w 1988 roku, kiedy to bracia Carlo i René Mooijer przejęli po rodzicach firmę, której przedmiotem działalności były połów i sprzedaż skorupiaków i mięczaków. Nowy biznes zaczął bardzo szybko się rozwijać, gdy w 1996 roku wprowadzono do oferty krewetki bez skorupek.

Obecnie Mooijer-Volendam jest jednym z najważniejszych dostawców w tej branży w Holandii. Firma zapewnia kontrolę nad całym łańcuchem produkcyjnym i logistycznym – od połowu, poprzez obróbkę, aż po składowanie we własnych chłodniach i dystrybucję własnymi środkami transportu do odbiorców w całej Europie, głównie w Niemczech, Austrii, Belgii i Wielkiej Brytanii.

Filozofia ciągłego rozwoju

Od początku swojego istnienia Mooijer-Volendam stale się rozwija. Przykładowo w celu wzbogacenia asortymentu oferowanych produktów w 2003 roku spółka połączyła się z Lou Snoek, producentem bardzo popularnej w Holandii marki ryb wędzonych. Dzięki tej fuzji Mooijer-Volendam posiada obecnie w swojej ofercie wędzone produkty tej marki: makrele, śledzie, szproty, łososie i węgorze.

W ostatnich latach w związku ze wzrostem sprzedaży rozbudowaliśmy nasz zakład w Volendam, aby móc pomieścić wszystkie produkty, w które zaopatrujemy odbiorców z całej Europy” – wyjaśnia René Mooijer, dyrektor generalny w Mooijer-Volendam. W miejscowości Volendam firma posiada również własną wędzarnię.

Mooijer-Volendam, za pośrednictwem firmy Toyota Material Handling, powierzyła Mecaluxowi wyposażenie magazynu produktów gotowych w Volendam. Jest to mroźnia, w której panuje stała temperatura -25ºC, wymagana dla zapewnienia odpowiednich warunków składowania towaru. Zdaniem René Mooijera zastosowane rozwiązanie cechuje się trwałością i elastycznością.

Składowanie akumulacyjne i bezpośredni dostęp do ładunków

W magazynie zamontowano 8 podwójnych regałów przesuwnych Movirack i 2 regały stałe, wszystkie o wysokości 10 m i długości 27 m. Mieści się na nich łącznie 4349 palet o maksymalnej wadze 1000 kg każda.

System składowania akumulacyjnego pozwala wykorzystać całą dostępną powierzchnię, zapewniając maksymalną pojemność magazynową dzięki eliminacji większości stałych korytarzy obsługowych. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w chłodniach, ponieważ umożliwia optymalny obieg zimnego powietrza między paletami i redukuje koszty zużytej energii w przeliczeniu na jednostkę magazynową.

Chcąc uzyskać bezpośredni dostęp do regału w celu pobrania lub odłożenia ładunku, operator za pomocą pilota wydaje polecenie otwarcia korytarza przy danej lokalizacji. Po otrzymaniu polecenia umieszczone na ruchomych podstawach regały przesuwają się na bok, umożliwiając bezpośredni dostęp.

Kompletacja to jedna z głównych czynności odbywających się w naszym magazynie” – wskazuje René Mooijer. Opcja „parking” pozwala utworzyć kilka korytarzy, co sprawia, że operatorzy mogą pracować równocześnie przy kilku regałach.

Opcję tę stosuje się zwłaszcza w celu umożliwienia kompletacji produktów wprost z palet składowanych na dolnych poziomach regałów. Zapas towaru znajduje się na wyższych lokalizacjach. Zapobiega to przestojom spowodowanym brakiem artykułów niezbędnych do skompletowania zamówień.

Aby przygotować zamówienia, operatorzy udają się do odpowiednich korytarzy i pobierają produkty bezpośrednio z palet. Skompletowane zamówienia trafiają do strefy konsolidacji, gdzie są weryfikowane, a stamtąd kieruje się je do wysyłki.

René Mooijer – Dyrektor generalny w Mooijer-Volendam B.V.
Regały Movirack maksymalnie wykorzystują dostępną powierzchnię magazynu, zapewniając nam odpowiednią pojemność i sprawność, dzięki którym sprawnie zaopatrujemy naszych klientów. Szerokość korytarzy dostępowych umożliwia wygodne wykonywanie prac magazynowych, zwłaszcza kompletacji”.

Korzyści dla firmy Mooijer-Volendam B.V.

 • Maksymalna pojemność magazynowa: regały przesuwne umożliwiają efektywne wykorzystanie całej dostępnej powierzchni magazynu, mieszcząc 4349 palet.
 • Sprawna obsługa regałów: aby pobrać lub odłożyć ładunek, wystarczy za pomocą pilota otworzyć korytarz obsługowy w odpowiedniej lokalizacji.
 • Bezpośredni dostęp do palet: dzięki możliwości doraźnego otwierania korytarzy przy każdym regale operatorzy uzyskują dogodny dostęp do wszystkich palet.
Mroźnia Mooijer-Volendam B.V.
Pojemność magazynowa: 4349 palet
Wymiary palety: 800 / 1000 x 1200 mm
Maksymalna waga palety: 1000 kg
Wysokość regałów: 10 m
Długość regałów: 27 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta +48 22 307 43 80

Prośba o informację i/lub ofertę