System Pallet Shuttle do składowania towarów wielkogabarytowych

System Pallet Shuttle do składowania towarów wielkogabarytowych

Magazyn Rockwool Peninsular został wyposażony w regały obsługiwane przez wózki Pallet Shuttle

Rockwool Peninsular

Firma Rockwool Peninsular w swoim magazynie zlokalizowanym w Caparroso (Hiszpania) składuje wielkogabarytowe ładunki na paletach o wymiarach 1000 x 2400 mm. Mecalux wyposażył obiekt w półautomatyczny system składowania akumulacyjnego z wózkami Pallet Shuttle. Rozwiązanie z kanałami o ponadstandardowej szerokości pozwala optymalnie wykorzystać powierzchnię obiektu i usprawnić obsługę ładunków.

O firmie Rockwool Peninsular

Rockwool Peninsular to hiszpański oddział grupy Rockwool, która powstała w 1937 roku w Danii. Firma jest światowym liderem w produkcji wyrobów z wełny mineralnej. Są one wykorzystywane głównie w budownictwie. Służą jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa.

W ostatnich latach grupa Rockwool wzmocniła ekspansję na arenie międzynarodowej i jest dziś obecna w ponad 30 krajach.

System Pallet Shuttle

Mecalux dostarczył rozwiązanie pozwalające magazynować ładunki o dużych rozmiarach. Jest to system składowania akumulacyjnego z wózkami Pallet Shuttle, w którym szerokość kanałów została powiększona do 2,5 m. Blok regałów ma 7 m wysokości i składa się z 21 kanałów towarowych. Został zamontowany na powierzchni 312 m². W każdym kanale mieści się 16 palet na głębokość, co daje łączną pojemność magazynową 336 palet.

Zaletą systemu akumulacyjnego jest efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej, dzięki czemu duża liczba palet zajmuje relatywnie niewiele miejsca. To idealne rozwiązanie w przypadku firmy Rockwool, która wytwarza produkty mało zróżnicowane asortymentowo, ale o dużej rotacji.

W celu umieszczenia ładunku na regale operator nie musi wjeżdżać do korytarza towarowego wózkiem widłowym. Służy on jedynie do wprowadzania wózka Pallet Shuttle do odpowiedniego kanału towarowego oraz do dostarczana palet z ładunkami na wejście do niego.

Dalszą pracę wykonuje wózek Pallet Shuttle, transportując paletę do pierwszego wolnego miejsca. Po wykonaniu polecenia urządzenie wraca na początek kanału. Aby pobrać ładunek z regału, czynności te wykonywane są w odwrotnej kolejności.

Tablet – cechy i funkcje

Wózek Pallet Shuttle wykonuje polecenia wydawane przez operatora za pomocą tabletu z łączem Wi-Fi. Intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie dostarcza wielu użytecznych informacji i umożliwia wykonywanie niezbędnych czynności, takich jak wybór liczby palet do pobrania z regałów, inwentaryzacja i zarządzanie uprawnieniami użytkowników.

Korzyści dla Klienta:

  • Optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej: system składowania akumulacyjnego pozwala na magazynowanie 336 palet o rozmiarze 1000 x 2400 mm.
  • Regały dostosowane do wielkości ładunków: kanały towarowe o szerokości 2,5 m umożliwiają składowanie towarów wielkogabarytowych.
  • Sprawna obsługa towaru: wózki Pallet Shuttle, obsługiwane za pomocą tabletu z funkcjonalnym i intuicyjnym oprogramowaniem, poruszają się automatycznie, co pozwala ograniczyć liczbę błędów i zwiększyć bezpieczeństwo w magazynie.
Magazyn Rockwool Peninsular
Pojemność magazynowa: 336 palety
Wymiary palety: 2400 x 1000 mm
Maksymalna waga palety: 200 kg
Wysokość regałów: 7 m

Produkty wykorzystane w realizacji

Zapytaj eksperta