Automatyczny magazyn dla producenta kosmetyków Natura Bissé w Barcelonie

20/09/2019

Hiszpański producent kosmetyków Natura Bissé podjął decyzję o modernizacji swojego magazynu w Barcelonie poprzez zautomatyzowanie procesu magazynowego. Automatyzacja bowiem niesie szereg korzyści, takich jak wyższa wydajność obiektu, całodobowy przepływ ładunków i możliwość śledzenia towaru. W ciągu najbliższych miesięcy Mecalux zbuduje i uruchomi automatyczny magazyn mierzący 12 m wysokości.

W obiekcie zostaną utworzone dwa korytarze o długości 73 m z regałami o pojedynczej głębokości po obu stronach, obsługiwanymi przez dwie układnice, po jednej w każdym korytarzu. Magazyn pomieści 2272 palety o maksymalnej wadze jednostkowej 1000 kg.

Zamówienie złożone przez firmę Natura Bissé obejmuje także wdrożenie systemu zarządzania magazynem Easy WMS, którego zadaniem będzie koordynowanie wszystkich procesów logistycznych.

Automatyczny magazyn dla firmy Natura BisséDaniel Pinosa - Menedżer ds. Logistyki w firmie Natura Bissé
„Nasza współpraca z Mecaluxem rozpoczęła się ponad 10 lat temu i zawsze otrzymujemy świetne rozwiązania magazynowe. W bieżącym projekcie również liczymy na wiedzę i doświadczenie Mecaluxu oraz fachową obsługę spełniającą nasze oczekiwania. Celem tego projektu jest poprawa efektywności przygotowywania zamówień i kontroli nad stanem magazynowym oraz zwiększenie pojemności magazynowej, a wszystko po to, abyśmy mogli zapewnić naszym odbiorcom odpowiednią obsługę”.

 

 

O firmie Natura Bissé

Firma powstała w 1979 roku w Barcelonie, kiedy jej założyciel, Ricardo Fisas, odkrył dobroczynne działanie naturalnych aminokwasów na skórę. Dziś Natura Bissé to uznany producent kosmetyków, który poprzez utworzoną przez właściciela fundację realizuje zaangażowane społecznie projekty, takie jak bezpłatne zabiegi medycyny estetycznej dla pacjentów onkologicznych i wsparcie dla dzieci wykazujących trudności w nauce.