Bardinet automatyzuje magazyn alkoholi spirytusowych

21 sie 2023

Bardinet, światowy lider w produkcji win i alkoholi spirytusowych, powierzył Mecaluxowi realizację automatycznego magazynu paletowego w swoim centrum logistycznym w Blanquefort koło Bordeaux.

Automatyczny magazyn paletowy do składowania win i alkoholi firmy Bardinet

„Automatyczny magazyn zoptymalizuje przepływ towaru i usprawni przygotowywanie zamówień, dzięki czemu będziemy w stanie skuteczniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów” – wyjaśnia Arnaud Lava, Dyrektor Techniczny w firmie Bardinet.

Firma już wcześniej wyposażyła swoje centrum logistyczne w rozwiązania Mecaluxu, takie jak regały paletowe, regały przepływowe i system wjezdny, a obecnie zdecydowała się na automatyzację.

W magazynie powstanie sześć korytarzy z regałami podwójnej głębokości o łącznej pojemności 20 000 palet. W każdym korytarzu ładunki będą obsługiwane przez układnicę.

Obiekt będzie się składał z dwóch kondygnacji, skomunikowanych za pomocą windy i przenośnika. Na górnym poziomie będą przygotowywane zamówienia w kartonach i na paletach, na dolnym natomiast zostanie utworzona strefa buforowa, z której gotowe zamówienia będą trafiały sekwencyjnie na znajdujące się tuż za nią rampy załadunkowe.

Robotyzacja nie tylko umożliwi sprawniejszą obsługę bieżących zamówień, ale również zapewni wzrost przepływu towaru w razie rozwoju działalności. Wdrożenie nowych technologii pozwoli firmie Bardinet utrzymać się w światowej czołówce branży spirytusowej.

O firmie Bardinet: lider o globalnym zasięgu

Bardinet należy do grupy Martiniquaise, drugiego największego we Francji producenta napojów spirytusowych. Martiniquaise może się poszczycić długą tradycją, istnieje bowiem od 1857 roku. Obecnie grupa działa w 110 krajach i posiada prawie 60 spółek zależnych i fabryk na całym świecie, a jej roczny obrót przekracza 1,4 miliarda. Należy do niej wiele znanych marek win i alkoholi spirytusowych, głównie rumów, brandy i whisky, takich jak m.in. Label 5, Sir Edward's czy William Peel.