Precyzyjna kontrola 10 000 pozycji asortymentowych składowanych w czterech magazynach

15/04/2021

Carglass, słoweńska firma specjalizująca się w naprawie i wymianie szyb samochodowych, wdroży system zarządzania Easy WMS w swoich czterech magazynach, zlokalizowanych w Lublanie, Celje, Mariborze i Murskiej Sobocie. Celem inwestycji jest uzyskanie możliwości precyzyjnej kontroli stanu magazynowego oraz eliminacja błędów przy kompletacji zamówień. Wdrożenie systemu powierzono firmie Špica, która jest partnerem Mecaluxu działającym na terenie Słowenii.

Carglass będzie  kontrolował magazyny szyb samochodowych dzięki Easy WMS

Obecnie Carglass zarządza tymi czterema magazynami manualnie, z wykorzystaniem dokumentacji papierowej, co obarczone jest bardzo wysokim ryzykiem błędów. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że kody stosowane do identyfikacji szyb są długie i skomplikowane, lecz również z uwagi na duże podobieństwo tych produktów.

W celu usprawnienia procesów zachodzących we wszystkich czterech magazynach oraz dla zapewnienia lepszej i szybszej obsługi warsztatów samochodowych, Carglass zdecydował się na instalację w nich systemu zarządzania magazynem Easy WMS. Narzędzie to, zintegrowane z systemem VASCO ERP stosowanym przez firmę, będzie monitorować produkty w czasie rzeczywistym oraz wysyłać operatorom szczegółowe instrukcje, co zwiększy efektywność ich pracy.

System Zarządzania Magazynem Easy WMS będzie identyfikować każdy produkt w momencie przyjmowania do magazynu i przypisywać mu lokalizację na podstawie różnych kryteriów, takich jak pozycja asortymentowa, tempo rotacji czy typ pojazdu, do którego jest przeznaczony (np. samochód osobowy, samochód ciężarowy, autobus). Dzięki temu zawsze będzie znana dokładna lokalizacja produktu, co usprawni przebieg wszystkich operacji i zapobiegnie pomyłkom.

Easy WMS będzie kontrolować i zarządzać operacjami we wszystkich czterech magazynach od momentu przyjęcia towaru po wysyłkę zamówień. Logiczne rozmieszczenie ładunków i monitorowanie ich stanu w czasie rzeczywistym zagwarantują płynność przepływu. Digitalizacja przyniesie nam szereg korzyści: dokładniejszą kontrolę zapasów, lepszą obsługę odbiorców, wyższą wydajność, bardziej precyzyjne monitorowanie wskaźników pracy magazynu oraz szybki zwrot z inwestycji.

Dejan Šeruga, Dyrektor Generalny w firmie Carglass Słowenia

O firmie Carglass

Carglass to światowy lider w dziedzinie naprawy, wymiany i kalibracji szyb do pojazdów wszystkich marek i modeli oraz z dowolnego roku produkcji. Jego misją jest zapewnienie odbiorcom wysokiej jakości obsługi i szybkie rozwiązywanie problemów kierowców. Firma należy do grupy Belron, która działa w prawie 40 krajach, zatrudnia ponad 29 000 pracowników i obsługuje ok. 18 milionów konsumentów rocznie. Carglass wyróżnia się podejściem, które polega na promowaniu naprawy szyb samochodowych zamiast ich wymiany, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze właścicieli pojazdów.