Easy WMS będzie koordynować pracę dwóch magazynów firmy Cocoon: w Hiszpanii i Bułgarii

22/06/2022

Producent urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej, Cocoon Medical, zdecydował się na cyfryzację, aby zoptymalizować przebieg operacji logistycznych.

Easy WMS będzie zarządzać centrami logistycznymi firmy Cocoon

„Cocoon Medical jest obecnie na etapie międzynarodowej ekspansji. Tempo naszego wzrostu w znacznej mierze zależy od logistyki, dlatego aby je utrzymać, musimy usprawnić wszystkie przebieg wszystkich operacji, zwłaszcza tych, które odbywają się w magazynach” – wyjaśnia Santiago Prieto, Dyrektor Operacyjny firmy.

W tym celu firma wdroży w swoich obiektach w Sofii (Bułgaria) i Badalonie (Hiszpania) oprogramowanie magazynowe Easy WMS firmy Mecalux, „dzięki czemu – jak podkreśla Dyrektor Operacyjny – możliwe będzie skoordynowanie procesów w obu magazynach”.

W celu efektywnego zarządzania wieloma magazynami, Easy WMS zostanie wdrożony w trybie SaaS, czyli w chmurze. Oprogramowanie jako usługa będzie działało na wysokowydajnych serwerach usługodawcy, zapewni precyzyjną, cyfrową kontrolę logistyki dostosowaną do wolumenu operacji w każdym magazynie.

Jednym z priorytetów Cocon Medical podczas cyfryzacji logistyki jest usprawnienie operacji. „W obu magazynach mamy jeden cel: pracować szybciej, a jednocześnie bez ryzyka błędów” – wskazuje Santiago Prieto. Pomocny w tym będzie moduł Analiza łańcucha dostaw (System SCM), który pozwoli monitorować wydajność różnych procesów i dostarczy wskaźniki ułatwiające kierownikom magazynów w Hiszpanii i Bułgarii wprowadzanie usprawnień w obszarach, które będą tego wymagać.

System zarządzania magazynem Easy WMS umożliwi nie tylko ciągłe doskonalenie procesu logistycznego, ale także dokładną kontrolę nad całym towarem, zarówno nad surowcami, jak i gotowymi produktami. Dzięki tej technologii Cocoon Medical zyska sprawnie funkcjonujący łańcuch dostaw, który zwiększy konkurencyjność firmy na rynku.

O Cocoon Medical: innowacyjność na rzecz doskonałości

Założona w 2010 roku w Barcelonie firma Cocoon Medical zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnego sprzętu dla gabinetów medycyny estetycznej. Jest obecna w Europie, Ameryce Łacińskiej, Hongkongu i Stanach Zjednoczonych. Posiada zakłady produkcyjne w Hiszpanii i Bułgarii oraz rozległą sieć dystrybutorów w ponad 60 krajach.