Degriffstock wdroży Easy WMS, aby usprawnić logistykę wielokanałową

13 maj 2024

Outlet Degriffstock scyfryzuje magazyn za pomocą systemu Easy WMS

„Logistyka jest jednym z najbardziej wymagających procesów w naszej działalności. Magazyn w Aix-en-Provence zaopatruje 25 sklepów zlokalizowanych w południowej Francji oraz klientów kupujących przez naszą stronę internetową. Dzięki Easy WMS będziemy w stanie zagwarantować stałą dostępność towaru, a tym samym na bieżąco realizować zamówienia” – wyjaśnia Robert Saglimbeni, Kierownik Projektu ERP w firmie Degriffstock.

Degriffstock wdroży Easy WMS, aby móc śledzić ruch produktów od przyjęcia do magazynu po wysyłkę do sklepów lub klientów. Pozwoli to monitorować poziom zapasów w czasie rzeczywistym, aby firma mogła zawczasu złożyć zamówienia u dostawców. System będzie również kierować pracą operatorów, którzy będą szybciej lokalizować produkty podczas kompletacji, dzięki czemu wzrośnie ich produktywność.

Firma zdecydowała się również wdrożyć rozszerzenie systemu, Program dla spedycji, który zautomatyzuje komunikację z firmami transportowymi i usprawni wysyłkę zamówień. Narzędzie to będzie wybierać dla każdego zamówienia odpowiedniego przewoźnika w zależności od tego, czy odbiorcą będzie jeden z punktów stacjonarnych, czy klient sklepu internetowego.

Degriffstock: asortyment najlepszych marek w przystępnych cenach

Degriffstock to francuski outlet założony w 1991 roku w Aix-en-Provence nieopodal Marsylii. Poza odzieżą, obuwiem i dodatkami oferuje również kosmetyki, perfumy, artykuły wyposażenia i wystroju wnętrz oraz zabawki. Obecnie posiada 25 sklepów stacjonarnych w południowej Francji, a także prowadzi sprzedaż internetową.