corporate

Program dla spedycji

Wydajne procesy pakowania i etykietowania skoordynowane z firmami transportowymi

Skontaktuj się z naszym ekspertem
Background Gartner
Mecalux w Raporcie Magiczny Kwadrant 2021 dla WMS
POBIERZ RAPORT

Z magazynu do klienta, czyli efektywność na ostatniej prostej procesu logistycznego

Dostarczanie zamówień za pośrednictwem różnych firm transportowych to spore wyzwanie, ponieważ jest obarczone ryzykiem pomyłek, które może narazić na szwank wizerunek sklepu internetowego.

Dla firm z branży e-commerce jakakolwiek nieefektywność na ostatnim etapie procesu logistycznego może skutkować poważnymi stratami. Dlatego przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą internetową potrzebują sprawnej i wydajnej obsługi logistycznej, zapewniającej realizację dostaw do klienta końcowego zgodną z warunkami sprzedaży.

Aby magazyn mógł sprostać temu wyzwaniu, Mecalux opracował zaawansowaną funkcjonalność Multi Carrier Shipping software dla systemu Easy WMS, która automatyzuje bezpośrednią komunikację pomiędzy magazynem a firmami transportowymi.

Ten dodatkowy moduł jest odpowiedzialny za organizację całego procesu poprzedzającego dostawę, który obejmuje pakowanie, etykietowanie i przekazanie zamówienia przewoźnikowi. Zapobiega to wszelkim błędom w tych czynnościach, co przekłada się na lepszą jakość obsługi klienta końcowego.

Ponadto Multi Carrier Shipping Software generuje i drukuje dokumenty niezbędne do prawidłowego dostarczenia przesyłki: etykietę wysyłkową i list przewozowy.

Synchronizacja danych z magazynu z firmami transportowymi

Jakie korzyści zapewnia moduł Multi Carrier Shipping Software?

Integracja i komunikacja z firmami transportowymi Efektywna obsługa ostatniego etapu procesu logistycznego Pełna kontrola nad całym procesem wysyłki towaru Wielu przewoźników na jednej platformie Automatyczne wysyłanie numeru śledzenia przesyłki (tracking number) Grupowanie zamówień według tras i przewoźników

ZSYNCHRONIZUJ WYSYŁKĘ ZAMÓWIEŃ Z FIRMAMI SPEDYCYJNYMI


Efektywne zarządzanie ostatnim etapem procesu logistycznego

Multi Carrier Shipping Software upraszcza codzienny kontakt magazynu z firmami transportowymi, dzięki czemu sprzedawca może się skoncentrować na zapewnieniu efektywnej i bezbłędnej obsługi klienta końcowego.

Podczas pakowania zamówień moduł automatyzuje drukowanie etykiet wysyłkowych i listów przewozowych zgodnie ze wzorami stosowanymi przez poszczególne firmy transportowe. Po zamknięciu paczki operator przenosi ją do strefy wysyłek lub układa na przenośniku. W magazynach o dużym natężeniu wysyłek wykorzystuje się sortownik, który odczytuje etykiety wydrukowane przez Multi Carrier Shipping Software i na ich podstawie automatycznie grupuje paczki dla poszczególnych przewoźników.

Oprogramowanie dołącza do przesyłki również dodatkowe informacje niezbędne dla prawidłowej dostawy – numer paczki w przesyłce zbiorczej, adres dostawy, dane kontaktowe i uwagi – które również znajdą się w liście przewozowym.

Multi Carrier Shipping Software może komunikować się z firmami transportowymi na dwa sposoby:

Online: Easy WMS komunikuje się z przewoźnikiem w czasie rzeczywistym, aby przekazać informacje o przesyłce, takie jak jej waga, gabaryty i liczba paczek. Przewoźnik potwierdza możliwość odbioru i przesyła dane potrzebne do wygenerowania etykiety wysyłkowej.

Offline: Komunikacja między Easy WMS i przewoźnikiem nie odbywa się w czasie rzeczywistym. Program co jakiś czas generuje i wysyła do firmy transportowej niezbędne dokumenty, zgodnie z jej wytycznymi.

Multi Carrier Shipping Software współpracuje z najważniejszymi przewoźnikami w poszczególnych krajach, takimi jak np. UPS, DHL, DB Schenker, MRW, SEUR i TNT. Jeśli moduł nie obsługuje komunikacji z firmą transportową, z której usług korzystasz, zespół Mecaluxu rozwiąże ten problem.

Integración con diferentes empresas de transporte

ZAUTOMATYZUJ PAKOWANIE, ETYKIETOWANIE I WYSYŁKĘ ZAMÓWIEŃ


Funkcje modułu Multi Carrier Shipping Software

  • Pakowanie produktów wchodzących w skład zamówienia
  • Drukowanie listu przewozowego dla każdego polecenia wydania towaru
  • Generowanie etykiety wysyłkowej
  • Generowanie numeru do śledzenia przesyłki (tracking number)
  • Synchronizacja w czasie rzeczywistym między magazynem i firmą transportową
  • Załadunek na ciężarówkę według trasy (funkcjonalność Easy WMS)


Opinia

„Prowadzimy sprzedaż internetową i każdego dnia przygotowujemy ok. 150 zamówień złożonych poprzez naszą stronę. Kiedy pracownicy obsługującej nas firmy transportowej MRW przyjeżdżają do naszego magazynu, muszą tylko odebrać gotowe zamówienia, ponieważ mają już wszystkie informacje, zostały bowiem automatycznie wysłane do ich systemu”.

Danone

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OPROGRAMOWANIE MAGAZYNOWE MECALUX?

  • 50-letnie doświadczenie firmy na rynku logistycznym

  • Ponad 370-osobowy zespół inżynierów odpowiedzialnych za stały rozwój oprogramowania

  • Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

  • Stały rozwój i aktualizacja oprogramowania dzięki działowi badawczo-rozwojowemu (R&D)