Mecalux cyfryzuje łańcuch dostaw operatora 3PL

18/05/2022

Megafin, kolumbijski operator 3PL, zmodernizuje swój łańcuch dostaw i zapewni pełną identyfikowalność produktów wdrażając oprogramowanie Mecaluxu.

Operator 3PL obsługujący branżę spożywczą aktualizuje Easy WMS w swoim magazynie

„Dzięki cyfryzacji będziemy w stanie skutecznie dostosować się do zmian, jakie zaszły w naszej branży w ciągu ostatniej dekady, a zwłaszcza w ostatnich dwóch latach” – wskazuje Rogelio Betancourth, Dyrektor ds. Logistyki w firmie Megafin.

Firma rozpoczęła realizację ambitnego projektu modernizacji logistyki w celu zapewnienia pełnej kontroli i identyfikowalności ładunków. Opracowane przez Mecalux oprogramowanie Easy WMS umożliwi śledzenie drogi każdego produktu od momentu jego przyjęcia do magazynu po wysyłkę. „Jako jeden z najważniejszych w Kolumbii operatorów logistycznych specjalizujących się w obsłudze producentów żywności i napojów chcemy, aby procesy zachodzące w naszym magazynie podążały z duchem czasu” – podkreśla Rogelio Betancourth.

Jednym z priorytetów cyfryzacji łańcucha dostaw firmy Megafin jest usprawnienie operacji odbywających się w magazynie. Moduł Zarządzanie Czasem Pracy (LMS) pozwoli mierzyć efektywność poszczególnych czynności wykonywanych w magazynie i będzie dostarczał menedżerom ds. logistyki obiektywnych danych, na podstawie których będą mogli podejmować strategiczne decyzje.

Megafin pragnie także zadbać o jakość obsługi swoich klientów. W tym celu wdroży moduł Oprogramowanie dla logistyki 3PL, który będzie dostarczał w czasie rzeczywistym informacje o ruchu towaru jego właścicielom. Natomiast moduł Billing ułatwi rejestrowanie i identyfikowanie usług wykonanych dla poszczególnych klientów, usprawniając fakturowanie.

Nowoczesne technologie informatyczne oferują operatorom 3PL narzędzia, które usprawniają przepływ towaru i optymalizują pracę magazynu. Dzięki nowej wersji Easy WMS logistyka firmy Megafin zyska elastyczność niezbędną, by móc zawsze spełniać nieustannie zmieniające się wymogi rynku.

O Megafin: stałe doskonalenie

Megafin to kolumbijski operator logistyczny, który świadczy usługi w zakresie składowania i kompletacji dla wiodących firm z branży spożywczej. Jednym z jego klientów jest Agrofrut, producent przecierów i koncentratów owocowych. W La Estrella w północno-zachodniej Kolumbii Megafin posiada nowoczesne centrum logistyczne, w którym mieści się 8000 ton produktów mrożonych, 500 ton produktów chłodzonych oraz 3000 ton produktów składowanych w temperaturze pokojowej.