ICF: zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności składowania elementów mocujących

17/03/2020

ICF, włoski dystrybutor śrub i innych elementów mocujących, zdecydował się na automatyzację procesu magazynowego. W swoim obiekcie zainstaluje automatyczny magazyn o pojemności ok. 4000 pojemników. Za właściwe zarządzanie stanem magazynowym, przyspieszenie i zwiększenie wydajności operacji, a szczególnie kompletacji, odpowiedzialny będzie Easy WMS.

Zlokalizowany w Varese we włoskiej Lombardii magazyn będzie miał 7,5 m wysokości i 36,5 m długości. Będzie się składał z jednego korytarza z regałami obsługiwanymi przez układnicę pojemnikową. To w pełni automatyczne rozwiązanie usprawni pobieranie i odkładanie ładunków, zredukuje liczbę błędów, a tym samym obniży koszty logistyczne.

W przedniej części magazynu powstanie stanowisko kompletacji zamówień. Z tyłu natomiast zostanie zamontowany dwupoziomowy przenośnik pojemnikowy o długości 60 m, który połączy strefę gotowych produktów z automatycznym magazynem pojemnikowym oraz regały paletowe ze strefą przyjęć i wydań towaru.

Gianfranco Mudaro – Prezes ICF
„Zdecydowaliśmy się na montaż automatycznego magazynu pojemnikowego, aby lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową i zwiększyć wydajność dzięki zastosowaniu metody »produkt do operatora«. Naszym celem było także wyeliminowanie błędów towarzyszących ręcznej obsłudze ładunków, a tym samym poprawa jakości realizacji zamówień”.

Miniload umożliwi usprawnienie przyjęć i wydań produktów

O firmie ICF

Włoska spółka ICF działa na rynku od 1990 roku. Produkuje śruby i inne elementy mocujące trzema metodami: kucie na zimno, kucie na gorąco i obróbka skrawaniem. Bogaty i gotowy na dostawę do klientów asortyment, na który składa się ponad 60 000 produktów, składowany jest na powierzchni 1600 m2.