Nowy magazyn automatyczny do składowania ciasteczek i czekoladek firmy Desobry

09/07/2018

Desobry, belgijski producent ciastek i czekoladek, zwiększa tempo wzrostu w swoim kraju poprzez budowę automatycznego magazynu w miejscowości Orcq. Obiekt przeznaczony będzie do składowania wyrobów gotowych i pomieści 2520 palet.

Większa pojemność i wydajność składowania w nowym automatycznym magazynie ciasteczek i czekoladek firmy Desobry

Magazyn o wysokości 17 m będzie się składał z trzech korytarzy, wzdłuż których po obu stronach zostaną zamontowane regały o podwójnej głębokości. W każdym korytarzu będzie pracować układnica umieszczająca i pobierająca ładunki na i z regałów.

Przyjmowanie i wydawanie towaru będzie się odbywało automatycznie, na jednym z końców magazynu, gdzie zostanie umieszczony system przenośników rolkowych i łańcuchowych, co pozwoli wyeliminować ryzyko błędów i wypadków.

W obiekcie zostanie wdrożone opracowane przez Mecalux oprogramowanie magazynowe Easy WMS oraz moduł sterujący urządzeniami elektromechanicznymi Galileo.

O firmie Desobry

W 1947 roku Léon Desobry założył w mieście Tournai firmę, która z czasem stała się jednym z najbardziej znanych na świecie belgijskich producentów czekoladek i ciastek. Obecnie jej wyroby można spotkać na półkach sklepowych w ponad 40 krajach.

Desobry to firma bardzo innowacyjna, która stale opracowuje nowe receptury dla swoich wyrobów z najlepszej belgijskiej czekolady o niepowtarzalnym i wyrafinowanym smaku, a także projektuje dla nich nowe opakowania i sposoby prezentacji w sklepach.