Innoaesthetics przechodzi do cyfrowego zarządzania logistyką

16/06/2022

Aby zrealizować swój strategiczny plan rozwoju i doskonalenia, laboratorium medycyny estetycznej i dermatologii Innoaesthetics zdecydowało się na cyfryzację swojej logistyki w celu zwiększenia wydajności.

Easy WMS w nowym magazynie Innoaesthetics w Barcelonie

Firma wkrótce otworzy nową siedzibę w Barcelonie, gdzie znajdzie się magazyn, którym będzie zarządzać oprogramowanie magazynowe Easy WMS firmy Mecalux.

„Dzięki Easy WMS będziemy mogli zaprojektować wydajny obieg ładunków, decydować w czasie rzeczywistym o kolejności wydań oraz maksymalne wykorzystać dostępną powierzchnię magazynową” – wylicza Liliana Concha-Alecchi, Dyrektor ds. Logistyki w firmie Innoaesthetics.

Oprogramowanie magazynowe Mecaluxu zostanie zintegrowane z systemem ERP (AS400) w celu zapewnienia jeszcze lepszej organizacji procesu i wyeliminowania ryzyka popełnienia błędów.

„Cyfryzacja magazynu umożliwi nam bardziej precyzyjną kontrolę operacji" – zauważa Dyrektor ds. Logistyki. Easy WMS będzie nie tylko śledzić produkty w czasie rzeczywistym, ale także rozdzielać zadania między operatorów i optymalizować ich trasy, dzięki czemu będą szybciej wykonywać swoje zadania, ze szczególnym uwzględnieniem kompletacji.

„Dzięki cyfryzacji magazynu skrócimy czas realizacji zamówień i wyeliminujemy pomyłki operatorów" dodaje Liliana Concha-Alecchi. Za pośrednictwem terminali radiowych magazynierzy będą otrzymywali instrukcje dotyczące wykonania każdego zadania: od lokalizacji, w której będą mieli umieścić przyjmowane artykuły, po miejsca, gdzie znajdują się produkty potrzebne do skompletowania zamówień. Optymalizacja operacji za pomocą oprogramowania Mecaluxu przełoży się na wyższą wydajność magazynu oraz będzie na bieżąco dopasowywać się do potrzeb Innoaesthetics pojawiających się w miarę jej w rozwoju.

O Innoaesthetics: bezpieczne i skuteczne produkty najnowszej generacji

Innoaesthetics, katalońska firma, której siedziba mieści się w Sant Just Desvern pod Barceloną, specjalizuje się w medycynie estetycznej i dermatologii, opracowując innowacyjne formuły kosmetyków służących poprawie kondycji skóry oraz leczeniu chorób skórnych i eliminowaniu problemów estetycznych. Jej produkty są dostępne w ponad 90 krajach za pośrednictwem sieci wyłącznych dystrybutorów.