System Mecaluxu przyczyni się do zwiększenia tempa kompletacji zamówień w magazynie Jolly Softair

17 paź 2022

Największy we Włoszech internetowy dostawca artykułów do gry w airsoft, Jolly Softair z San Marino, wdroży w swoim magazynie system Easy WMS w celu uzyskania lepszej kontroli nad asortymentem liczącym 8000 produktów i szybszej realizacji zamówień ponad 1500 klientów z całej Europy.

Magazyn e-commerce firmy Jolly Softair w  San Marino zostanie wyposażony w program Easy WMS Mecaluxu

„Cyfryzacja logistyki jest niezbędna do zwiększenia konkurencyjności” – uważa Daniele Albani, prezes Jolly Softair. Firma posiada sklep internetowy B2B z produktami dla miłośników airsoftu, czyli gry z użyciem pneumatycznych replik broni palnej. Oprogramowanie magazynowe opracowane przez Mecalux pozwoli przyspieszyć przygotowywanie zamówień i monitorować towar w czasie rzeczywistym.

Dzięki modułowi Multi Carrier Shipping Software klienci sklepu będą szybciej otrzymywali swoje zakupy. Narzędzie to bowiem oferuje funkcje, które usprawniają czynności poprzedzające wysyłkę zamówienia, czyli pakowanie i etykietowanie oraz kontakt z przewoźnikiem. „W ten sposób nie tylko zwiększymy produktywność, ale także będziemy w stanie realizować zamówienia bezbłędnie” – podkreśla Daniele Albani.

Jednym z głównych założeń Jolly Airsoft było zapewnienie całkowitej kontroli nad 8000 pozycji asortymentowych. Prezes firmy słusznie zauważa, że „Easy WMS będzie stale monitorować dostępność produktów w magazynie, co pozwoli na bieżąco uzupełniać poziom zapasów”. Będzie to możliwe, ponieważ jedną z funkcjonalności systemu jest śledzenie drogi każdego produktu od chwili przyjęcia do magazynu do momentu wysyłki do odbiorcy.

Inne rozszerzenie systemu Easy WMS, moduł Slotting, zautomatyzuje zarządzanie lokalizacjami na regałach poprzez wybór optymalnego miejsca składowania dla każdego produktu, uwzględniając układ magazynu i trasy operatorów. Odpowiednie rozmieszczenie towaru sprawi, że proces magazynowy będzie się odbywać płynniej i efektywniej, co także przełoży się na krótszy czas realizacji zamówień.

Jolly Softair: rozrywka i sport na świeżym powietrzu

Jolly Softair to firma z siedzibą w San Marino prowadząca sprzedaż B2B od lat 90. Jej oferta obejmuje artykuły niezbędne do uprawiania takich aktywności jak airsoft i łucznictwo, w tym sprzętu, odzieży oraz akcesoriów.