Best Practices 32: nowoczesne technologie zmieniające oblicze współczesnej logistyki

24 kwi 2024

W najnowszej edycji magazynu Best Practices zapoznasz się z projektami takich firm jak Moderna Products (Belgia), IKEA Components (Słowacja) czy General Óptica (Hiszpania), które dzięki inwestycjom w automatyzację i cyfryzację logistyki poprawiły wydajność łańcucha dostaw. Na nowoczesne rozwiązania postawił także turecki producent cukru Konya Şeker, który zbudował automatyczny magazyn samonośny na terenie o wzmożonej aktywności sejsmicznej, oraz grupa Sinclair Pharma, która przy pomocy Easy WMS może na bieżąco kontrolować przepływ zapasów w magazynach zlokalizowanych w dwóch różnych krajach: Hiszpanii i Bułgarii.

W wywiadzie z Kuang Xu, profesorem nadzwyczajnym w Stanford Graduate School of Business, badacz dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jaki wpływ na logistykę ma sztuczna inteligencja. Według Xu technologia AI przejawia bardzo wysoki potencjał w zakresie transformacji biznesu, co powinno skłaniać organizacje do jej wdrożenia.

Czasopismo prezentuje również najnowsze trendy takie jak technologia wytwarzania przyrostowego, przestrzenie danych w logistyce miejskiej, nearshoring czy machine customers, które będą kształtować funkcjonowanie łańcucha dostaw w przyszłości.

Pobierz najnowszy numer i bądź na bieżąco z nowościami w zakresie cyfryzacji i automatyzacji magazynów.

 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć poprzednie wydania czasopisma.