Automatyczny system Pallet Shuttle z układnicą w magazynie Minoterie Planchot

13/03/2020

Producent i dystrybutor mąki, firma Minoterie Planchot, zmodernizuje procesy logistyczne dzięki uruchomieniu nowego automatycznego magazynu w Saint-Paul-en-Pareds w zachodniej Francji. Mecalux wyposaży obiekt w regały z systemem Pallet Shuttle obsługiwanym przez układnicę. Rozwiązanie to pozwoli składować 1189 palet.

Magazyn będzie się składać z jednego korytarza, o długości 30 m i wysokości 18 m. Zadaniem pracującej w nim układnicy paletowej będzie umieszczenie wózka Pallet Shuttle na wejściu do odpowiedniego kanału, skąd będzie się on przemieszczał w głąb regału, aby pobrać lub odłożyć paletę z towarem.

W specjalnie utworzonej strefie zamówienia będą przygotowywane za pomocą robota antropomorficznego, któremu palety z towarem będzie dostarczał wózek wahadłowy pełniący także funkcję bufora.

Xavier Planchot – Dyrektor Generalny firmy Minoterie Planchot
Magazyn ten ma nam pomóc zoptymalizować wykorzystanie powierzchni i zminimalizować udział operatorów w pracach magazynowych. Automatyzacja zwiększy dynamikę przepływu towaru i szybkość naszej reakcji na zapotrzebowanie klientów”.

Magazynowanie mąki w magazynie francuskiej firmy Minoterie Planchot

Ponad stuletnia historia rodzinna

Zlokalizowana w miejscowości Saint-Paul-en-Pareds firma Minoterie Planchot zajmuje się produkcją i sprzedażą mąki. Działające od 1912 roku przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 39 osób, posiada w pełni zautomatyzowany młyn i korzysta z wiedzy i doświadczenia, jakie rodzina właścicieli gromadziła przez pięć pokoleń.