Nacomi Group: zintegrowane rozwiązanie logistyczne do składowania naturalnych kosmetyków

05/01/2022

Producent i dystrybutor polskiej marki kosmetyków naturalnych – Nacomi Group, ponownie wybrał rozwiązania magazynowe Mecaluxu, aby usprawnić logistykę w swoim magazynie w Wilkowicach koło Bielska-Białej.

Nowy magazyn kosmetyków Nacomi Group w Wilkowicach koło Bielska Białej

W obiekcie zostanie zainstalowany automatyczny magazyn paletowy przeznaczony do składowania wyrobów gotowych. Będzie on zbudowany z dwóch korytarzy, wzdłuż których zostaną zamontowane regały o wysokości 9,5 m, które pozwolą na składowanie 1544 palet. Obsługa ładunków o maksymalnej wadze 1000 kg, będzie zadaniem dwóch układnic dwukolumnowych. Wszystkimi operacjami odbywającymi się w magazynie będzie zarządzało oprogramowanie magazynowe Easy WMS, które zmaksymalizuje wydajność obiektu.

Wcześniej w magazynie Nacomi Group Mecalux zainstalował zintegrowane rozwiązanie logistyczne, składające się z regałów paletowych i automatycznego magazynu pojemnikowego, a także wdrożył informatyczny system zarządzania magazynem Easy WMS.

Naszym głównym celem jest zadowolenie klientów, a zautomatyzowanie magazynów pozwoli nam na skrócenie czasu realizacji zamówień do minimum, oraz pozwoli lepiej wykorzystać powierzchnie magazynową. Dlaczego Mecalux? Dotychczasowa współpraca przełożyła się na zaufanie do firmy Mecalux, więc jest dla nas naturalnym wyborem przy kolejnych inwestycjach.

Wojciech DroździkKierownik magazynów firmy Nacomi Group

Piękno w zgodzie z naturą

Nacomi to istniejąca od 2012 roku polska marka kosmetyków naturalnych do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Firma dba o najwyższą jakość ekologicznych surowców oraz zapewnia staranną kontrolę procesu produkcji i składowania swoich produktów.