Nowa gama układnic obsługująca wózek Pallet Shuttle do wysokości 9 metrów

11/05/2017

Mecalux opracował nowy model układnic obsługujących wózek Pallet Shuttle do 9 metrów wysokości. System wjezdny Pallet Shuttle jest stosowany w magazynach, w których składowana jest niewielka liczba jednostek magazynowych i duża liczba palet przypadająca na każdą jednostkę.

Układnice te zostały przygotowane z myślą o małych oraz średnich obiektach, które wymagają automatyzacji procesów zachodzących w magazynie.

Układnica obsługująca Pallet Shuttle pozwala przekształcić półautomatyczny system składowania w rozwiązanie w pełni zautomatyzowane. Do tego wykorzystywana jest znaczna część istniejącej struktury. Modyfikacji ulega jedynie część przednia, w której wózek widłowy przemieszczający Pallet Shuttle i ładunki pomiędzy kanałami składowania, zostaje zastąpiony przez układnicę.

Urządzenie o wysokości 9 metrów umożliwia obsługę ładunków na regałach, które posiadają od trzech do pięciu poziomów nośnych (w zależności od wymiarów palet). Jest to optymalne rozwiązanie w magazynach, w których wymagana jest wysoka wydajność, ponieważ umożliwia zwiększenie liczby cykli przy minimalnych nakładach inwestycyjnych.

Automatyzacja niewielkich magazynów staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem z uwagi na lepsze wykorzystanie przestrzeni, dzięki czemu zwiększa się również pojemność magazynowa. Głównymi zaletami tego typu obiektów są: pełna kontrola składowanego towaru, wysoki stopień wydajności (możliwość pracy 24 godziny na dobę) oraz redukcja kosztów eksploatacyjnych i personalnych (ograniczenie liczby personelu; eliminacja urządzeń przeładunkowych).

 

Instalacja układnicy pozwala zautomatyzować magazyn wyposażony w regały wjezdne z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle przy relatywnie niewielkich nakładach finansowych.