Regały przesuwne Movirack i regały wjezdne dla Nufri

03/12/2018

Nufri, hiszpańska firma z branży owocowo-warzywnej, ponownie wybrała rozwiązania magazynowe Mecaluxu. Spośród pięciu magazynów tworzących centrum dystrybucyjne w Alicante cztery zostaną wyposażone w regały przesuwne Movirack i jeden w regały wjezdne. W 2014 roku Mecalux zapewnił wyposażenie jednej z hal tej firmy w Lleidzie, gdzie znajduje się jej główna siedziba.

Magazyny Nufri z regałami przesuwnymi i regałami wjezdnymi

Nowy obiekt Nufri będzie mieścił 2209 palet o wymiarach 1000 x 1200 mm i maksymalnej wadze jednostkowej 1400 kg. Nufri operuje ładunkami o wysokości 2,5 m, dlatego Mecalux przystosuje do tych gabarytów zarówno regały przesuwne, jak i regały wjezdne, optymalizując ich pojemność i funkcjonalność.

Zaletą obu systemów jest znacząca oszczędność miejsca, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie pojemności magazynowej o ponad 50% w stosunku do regałów paletowych.

Jakość i zrównoważony rozwój

Nufri działa w branży owocowo-warzywnej od 45 lat, oferując szeroki wybór wysokiej jakości produktów i usług. Produkuje 400 tysięcy ton rocznie surowca świeżego i przetworzonego, który eksportuje do ponad 40 krajów. Obiekty wyposażone w najnowsze technologie zapewniają odpowiednie warunki do przechowywania produktów z możliwością ich śledzenia na każdym etapie.